Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

СБУ викрили 16 облгазів на розкраданні блакитного палива

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: газ, СБУ, крадіжки

  Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки ліквідували масштабну схему привласнення промислових обсягів блакитного палива із газотранспортної системи Нафтогазу України.

  4453_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  На розкраданні викрили 16 облгазів. Про це СБУ повідомила у п'ятницю.

  До організації оборудки причетний топменеджмент 16 регіональних газових підприємствах у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях, які пов'язані з одним із українських олігархів.

  Прізвища олігарха СБУ не називає.

  Відомо, що вказані підприємства належать групі олігарха Дмитра Фірташа.

  "Схема полягала у тому, що "на папері" посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували його від них. Фактично вони здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі і належало державі", – розповіла спецслужба.

  Такі злочинні дії завдали Україні збитків на майже 3,5 млрд грн лише у 2021 році.

  Інша частина схеми полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу.

  Ці кошти "перераховували" підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь.

  При цьому облгази продовжували використовувати запаси державної газотранспортної системи і тим самим збільшували свою заборгованість перед Нафтогазом.

  У подальшому організатори схеми намагались "списати" штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів.

  СБУ викрила оборудку і заблокувала її реалізацію.

  Правоохоронці провели обшуки в офісних приміщеннях облгазів.

  "У двох регіонах керівництво газорозподільчими компаніями повернуто державним представникам", – повідомила СБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми