Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

В Україні є 10 варіантів підвищення тарифів на світло

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

  В Україні є близько 10 варіантів підвищення тарифів на електроенергію. Можливе підвищення може призвести до подорожчання кВт*години вдвічі (з 1,44 до близько 2,5-2,7 грн за кВт*годину). Піти на цей крок доведеться через значне пошкодження енергетичної системи через російські ракетні атаки. Також розглядають варіант скасувати пільговий тариф за обмеженого обсягу споживання.

  8785______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Про це йдеться в матеріалі. Атаки РФ на енергетичну систему пошкодили щонайменше половину об'єктів. Тепер для ремонтних робіт та заміни обладнання потрібні мільярди доларів. Об'єкти генерації (теплоелектростанції, атомні станції, гідроелектростанції), компанії, що займаються розподілом електроенергії, – всі потребують масштабних інвестицій.

  Цих грошей немає ні у бюджеті, ні у компаній. Підвищувати тарифи треба. Єдиний аргумент проти: платоспроможність населення впала, і багато українців просто не мають грошей для того, щоб платити за газ та електроенергію стільки, скільки насправді вони мають коштувати.

  Співрозмовник у Кабміні розповідає : конкретні механізми як мінімум на рівні міністерства не опрацьовуються всерйоз. Мовляв, розуміння того, що необхідно приймати рішення та підвищувати тарифи є, але доручень готувати таке рішення не було.

  Як розповів радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко 24 каналу: в якому саме вигляді проходитиме підвищення, наразі невідомо. Водночас Бойко висловив переконання, що нинішня система тарифів, за якої ті, хто споживає менше 250 кВт⋅год на місяць, сплачує 1,44 грн за 1 кВт⋅год, а хто більше – 1,68 грн, є неправильною.

  "Визначати стан споживачів за обсягом споживання некоректно. Адже перші 250 кВт⋅год нічим з точки зору вартості не відрізняються від наступних", – пояснив він. Ринкова вартість струму становить 2,5-3,5 грн за кВт⋅год, тоді як більшість українців платять 1,44 грн за кВт⋅год.

  Коли збільшать тарифи? Ймовірно, рішення про підвищення тарифів на електроенергію буде ухвалено вже 2023-го. Озвучити нові плани можуть уже у квітні цього року. При цьому Кабмін має ухвалити спеціальну постанову.

  Допустимо, якщо на даний момент ви використовуєте 250 кВт⋅год, то щомісяця потрібно платити за струм 360 грн (при споживанні 251 кВт⋅год – вже 421,6 грн). Якщо вартість електроенергії збільшать удвічі, то за споживання кВт⋅год доведеться платити вже 720 грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми