Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Росія збільшила прокачку газу в ЄС через Україну

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ, ЄС

  Постачання газу "Газпрому" до Європи в березні зросло на 4% у денному обчисленні порівняно з лютим. При цьому обсяги постачання значно нижчі, ніж було до повномасштабної війни.

  5965_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  Про це з посиланням на власні розрахунки повідомляє Reuters. Розрахунки засновані на даних про щоденні обсяги транзиту "Газпрому", відправлені через Туреччину та Україну. Оскільки постачання російського газу до Європи газопроводом "Ямал-Європа" та "Північного потоку" було припинено минулого року, єдиними маршрутами для російського газу до Європи є транзит трубопроводом "Турецький потік" через Туреччину та через Україну.

  Середньодобова кількість газу, що поставляється в Європу цими маршрутами, збільшилася до 70,3 млн кубометрів у березні порівняно з 67,5 млн кубометрів у лютому, підрахувало Reuters. Загальний обсяг відвантажених до Європи протягом місяця становив близько 2,18 млрд кубометрів. Близько 1,28 млрд куб. м – середньодобове значення 41,2 млн куб. м – проходило через Україну, а 902 млн куб. м – або 29,1 млн куб. м на день – через Туреччину.

  Дані надходять від "Газпрому", який розкриває щоденні обсяги постачання через Україну, та Європейської мережі операторів систем передачі (ENTSOG). "Газпром" припинив публікувати статистику щодо загальних обсягів експорту на початку року. Раніше він розкривав рівні експорту двічі на місяць.

  Минулого року Росія поставила до Європи загалом близько 62 млрд кубометрів газу різними маршрутами. Загальний обсяг експорту до країн далекого зарубіжжя, включаючи Китай та Туреччину, скоротився майже на 46% до 100,9 млрд куб. м у 2022 році, згідно з власною статистикою "Газпрому".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми