Станом на ранок 10 квітня світові ціни на нафту практично не зазнали змін: так, на 06:30 за Грінвічем ф'ючерси марки Brent впали на 7 центів – до 85,05 доларів за барель, а марки West Texas Intermediate (WTI) – на 3 центи, до 80,67 доларів за барель.
Про це повідомляє Reuters. Зазначається, що глобальна причина такого стану справ – намір країн ОПЕК+ скоротити постачання ресурсу з травня.
"Ціни на нафту майже не змінилися, оскільки інвестори зважували перспективу скорочення постачання з боку виробників ОПЕК+ з травня на тлі побоювань щодо послаблення глобального зростання. Яке може знизити попит на пальне", – пояснили експерти.
При цьому наголошується: окремо інвестори спостерігають за перебігом переговорів між Іраком і Курдистаном щодо відновлення експорту нафти з півночі. Що може призвести до збільшення обсягів кислої нафти (що містить 1-2% сірки) на світовому ринку.
В Індії блокують платежі за російську нафту
Тим часом другий за розмірами активів державний банк Індії – Bank of Baroda – почав блокувати платежі за російську нафту, якщо ціна сировини перевищує 60 доларів за барель. Таким чином, Індія фактично приєдналася до введеної країнами ЄС та G7 стелі цін на російську нафту.
Важливо, що після запровадження західних санкцій Індія стала для РФ найбільшим ринком збуту нафти. У березні саме ця країна купила 70% проданої кількості Urals – основного експортного сорту російської нафти.