Ціни на нафту знизилися в четвер, 13 квітня, після зростання протягом двох сесій, при цьому інвестори, як і раніше, виявляють стурбованість, що зберігається, можливою рецесією в США і зниженням попиту на нафту.
Про це повідомляє Reuters.
Нафта марки Brent подешевшала на 0,2% до 87,13 доларів за барель, тоді як нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 0,2% до 83,11 доларів.
Обидва контракти зросли на 2% у середу до найвищого рівня більш ніж за місяць, оскільки дані щодо інфляції у США послабили надії, що Федеральна резервна система припинить підвищувати процентні ставки.
Проте попереднє посилення, яке підняло відсоткові ставки до найвищого рівня з 2007 року, викликало побоювання, що увага ФРС до стримування інфляції може загальмувати економічне зростання та майбутній попит на нафту у найбільшому у світі споживачі нафти.
«Розмови про можливу рецесію в США, зазначені в недавніх протоколах ФРС, продовжують ставити під сумнів перспективи попиту на нафту, які на даний момент зводяться нанівець жорсткішими умовами пропозиції», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.
Індекс споживчих цін США зріс на 0,1% минулого місяця, що нижче за очікування економістів щодо зростання на 0,2% і зниження порівняно зі зростанням на 0,4% у лютому, підвищуючи очікування того, що ФРС, ймовірно, припинить підвищення ставок після можливого підвищення у травні.
Проте представники ФРС, оцінюючи можливі наслідки банківського стресу, спрогнозували «м’яку рецесію» наприкінці цього року.
«Ралі закінчилося через побоювання, що можлива рецесія в США послабить попит на сиру нафту, — сказав Тосітака Тадзава, аналітик Fujitomi Securities. — WTI піднялася вище 83 доларів за барель, що близько до найвищої технічної межі з грудня минулого року, що також викликало в інвесторів обережність», — сказав він.
Адміністрація Байдена планує найближчим часом поповнити Стратегічний нафтовий резерв США і сподівається зробити це за нижчих нафтових цін, заявила в середу міністр енергетики США Дженніфер Гранхольм.