В Україні вартість електроенергії можуть підвищити на 40% (близько 2 грн за кВт-год), водночас за споживання від 1000 кВт-год вартість струму становитиме близько 6,2 грн за кВт-год. У результаті в середньому суми у платіжках збільшаться з 237,6 до 330 грн на місяць.
Так, згідно з даними НКРЕКП, українці в середньому використовують 165 кВт-год електроенергії на місяць. У такому разі для більшості сімей витрати на електроенергію збільшаться лише на 92,4 грн на місяць. Водночас тим, хто використовує, наприклад, 1100 кВт-год струму на місяць, замість 1848 грн доведеться платити 6820 грн.
Про розмір зростання тарифів із посиланням на власні джерела повідомило видання ЕП. Так, зараз українці платять за кожну кВт-год 1,44 грн за умови, якщо споживають до 250 кВт-год на місяць, та 1,68 грн за кожну кВт-год, якщо використовують більш ніж 250 кВт-год на місяць.
"Для заможних людей, які використовують понад 1000 кВт-год на місяць, обговорюється встановлення ринкового тарифу на рівні близько 6-6,2 грн за кВт-год. Його планують встановити на тривалий період, наприклад, на рік, а потім у разі потреби переглянути. Щодо іншої категорії (зі споживанням до 1000 кВт-год на місяць) тривають консультації. Обговорюється збільшення на умовні 30-40%, але можливий такий варіант, що все залишать на чинному рівні", – розповідає один із представників робочої групи.
З технічного погляду фінальне рішення щодо перегляду тарифів – зона відповідальності Кабміну, але на практиці ситуація дещо інша. Як стверджує співрозмовник ЕП у парламенті, останнє слово в цьому питанні у будь-якому разі за президентом Володимиром Зеленським, який "дуже уважно стежить за темою тарифів".