У квітні Україна експортувала 89,7 тисяч МВт-год електроенергії. Найбільше її пішло до Молдови та Польщі.
Про це пише свідчать дані, опубліковані на сайті мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E. Цього місяця наша країна відновила експорт електроенергії після його зупинки у жовтні.
До Молдови експортовано понад 40 тис. МВт-год, у Польщу – 30,4 тис. МВт-год та 19,2 тис. МВт-год надійшло до Словаччини.
При цьому по Молдові трейдери поступово збільшували потужність перерізу, що бронюється, для експорту. В останні дні вона становила близько 85-95% із 650 МВт запропонованої годинної пропускної спроможності. З Молдови е/е надходила до Румунії.
"Загалом найбільше на молдовському напрямку бронювали держенерготрейдер "ЕКУ" (по 150 МВт за годину), ПрАТ "Укргідроенерго" (по 100 МВт за годину), "Д. Трейдинг" (по 130 МВт на кожну годину), "Артлекс-Енерджі" та "Сіпіджі Енерджі" (переважно по 50 МВт на кожну годину). Також перетин бронювали "ДЕ Трейдинг", "ЕРУ Трейдинг", "ЕЕС", "КубЕнерджі", "Смарт Грід Україна", "НАП-Ком'юніті", "НАП-Ком'юніті Трейдинг", "Астат Енерджі". Крім того, з 26 квітня на експорт вийшло ПАТ "Центренерго", що бронювало по 10-11 МВт на кожну годину ", – сказано у матеріалі.
Експортом електроенергії до Польщі займалася "ДТЕК Західенерго". За добу туди постачалося 1800 МВт-год за максимальної потужності перерізу – по 75 МВт за годину.
Ця ж компанія здійснювала постачання електроенергії до Словаччини. Вона викуповувала до 146 МВт із 200 МВт його годинної потужності. Окрім "ДТЕК Західенерго" транспортуванням займалися "ДЕ Трейдинг" (близько 50 МВт), "ЕРУ Трейдинг", "Ле Трейдінг Україна", "ТЕС" та одного разу держенерготрейдер "ЕКУ", який викупив 10 МВт на одну годину.