Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Тарифи на світло: влада знову грає з людьми в каверзні загадки

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

    Влада знову грає з громадянами в каверзні загадки. Вже вдруге в цьому році уряд відклав підвищення тарифів на електроенергію для населення на місяць. Поточні тарифи будуть діяти до 31 травня цього року. Далі – невідомість.

    9536______500x317.jpg (39.64 Kb)

    Зважаючи на те, як активно представники влади в особі Міністерства енергетики, депутатів та членів профільного регулятора почали говорити про необхідність отримати додаткові кошти на ремонти зруйнованої російськими загарбниками вітчизняної енергетичної інфраструктури, підвищення тарифів виглядає питанням найближчого часу.

    Руйнування об’єктів енергетики в результаті ракетних та дронових атак рашистів оцінюються в десятки мільярдів доларів. Тільки для підготовки до наступного опалювального сезону необхідно 3,4 мільярда доларів. На сьогодні Україна вже отримала 150 мільйонів євро від ЄС для фонду підтримки енергетики і двісті мільйонів гранту від Світового банку. Але цих ресурсів недостатньо. Енергетичній галузі потрібні більші кошти і бажано дуже швидко.

    За інформацією голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Костянтина Ущаповського, діючий тариф на електроенергію для населення покриває тільки чверть витрат на її виробництво, транспортування і сплату податків. Наразі для індивідуальних побутових споживачів тариф становить 1,44 гривні за кіловат-годину при споживанні до 250 кіловат та 1,68 гривень – якщо понад 250 кіловат-годин на місяць.

    Чиновники періодично шокують громадськість чутками про різні варіанти зміни вартості світла, які наразі обговорюються за зачиненими дверима. Один із найрадикальніших – це застосування повністю ринкових тарифів. Такі, які діють для українського бізнесу, - 5-6 гривень за кіловат-годину. Очевидно, що для більшості наших збіднілих сімей це буде великим навантаження, навіть, якщо малозабезпечені громадяни отримають субсидію.

    При такому сценарії рівень платежів, скоріше за все, значно впаде, і енергетики все одно не отримають бажаних коштів.

    Також розглядається варіант з умовною назвою: "багаті платитимуть більше". Тобто, наприклад, приватні будинки із саунами та басейнами, які споживатимуть електрики більше певного обсягу (скажімо тисячу кіловат-годин), платитимуть ринкову ціну. Для всіх інших тарифи залишаються без змін.

    Проте, тут виникає питання: як справедливо визначити таких "багатих буратіно". Наприклад, є власники квартир у сучасних багатоповерхівках, де немає газу, а опалення та приготування їжі відбувається виключно за рахунок електроенергії. Або родини, де разом живуть не дві-три людини, а п’ять-шість. Відповідно у цих категорій споживання енергії більше, але не факт, що вони належать до цієї заможної категорії.

    Більш-менш збалансований варіант - це підняття ціни до 2,40 гривень при використанні до 250 кіловат та 2,80 гривень за кіловат-годину вище цього обсягу. Так чи інакше, судячи з того, що рішення відкладається всього на один місяць, а не на більший термін, наприклад, до кінця війни, або кінця року, то залишати тарифи без змін вже не представляється можливим. Залишилось визначитись з новими ціновими показниками.

    Економіку не обманеш, неправильна побудована модель ринку не може триматись довго, а гроші за дешеві тарифи для населення хтось все рівно має сплатити. Чим довше відкладати такі рішення, тим більше проблем буде наростати.

    Влада має дуже ретельно продумати, які зміни мають бути у платіжках українців, а українці не мають іншого виходу, як підвищувати свої навички економії енергоресурсів і прийдешнє тепло є ідеальним для цього часом.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми