В Україні планують збільшити тарифи на електроенергію для населення. Платіжки можуть зрости вже в червні. І хоча ні дата, ні розмір підвищення точно не визначені, тариф підніметься в будь-якому випадку.
Наразі обговорюється кілька варіантів зростання. Зібрано оцінки, які вже озвучували експерти та представники влади. Співрозмовник у Кабміні запевнив: підвищення цін до 4-6 грн за кВт*год не буде.
Нині у разі споживання до 250 кВт*год українці платять за струм 1,44 грн/кВт*год. Як зазначали кілька експертів із ЖКГ, зокрема Олег Попенко, вартість струму найближчим часом зросте приблизно на 30-40%. За словами Попенка, вартість електроенергії становитиме близько 2,3-2,5 грн/кВт*год.
Член Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Сергій Нагорняк ("Слуга народу") озвучив інший сценарій. За його словами, ціна одного кіловата може піднятися до 2,88 грн. У такому разі платіжки за світло у середньостатистичної родини зростуть на 200-300 грн.
Відкритим залишається питання диференціації тарифів залежно від обсягу споживання. Згідно з повідомленнями ЗМІ, один із варіантів передбачає підвищення тарифу до ринкової ціни у 6 грн за споживання понад 1000 кВт*год на місяць. Це дуже високий показник – більшість сімей в Україні витрачає за місяць менше 250 кВт*год.
У той же час обговорюється і можливість зберегти нинішню ціну на струм для тих, хто споживає невелику кількість електроенергії. Наприклад, ще кілька років тому було встановлено межу в 150 кВт*годину.
"Варіанти, які звучать у ЗМІ, розглядаються. Але це не означає, що так і буде. Питання складне, воно обговорюється, є прорахунки, є оцінки. Ви ж самі розумієте, що 1,44 грн за кВт*год не покривають витрат навіть на доставку електроенергії кінцевому споживачеві. А потрібно покривати генерацію та відновлення енергосистеми", – резюмували в уряді.
При цьому варто розуміти: українці, які отримували субсидії, продовжать отримувати допомогу. Окрім того, разом із збільшенням тарифів збільшиться і розмір допомоги, тож платити більше за комуналку не доведеться.