Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Нафтогаз" націоналізував підприємства олігархів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Нафтогаз, олігархи

  Кабінет Міністрів передав корпоративні права приватного акціонерного товариства «Укрнафтобуріння» в управління найбільшій нафтовидобувній компанії «Укрнафта».

  5119_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  Про це йдеться в повідомленні «Укрнафтобуріння».
  Компанія «Укрнафтобуріння» та її акціонери вважають це рішення незаконним та готують позови у міжнародні інстанції, зокрема у Європейський суд з прав людини.
  «Міжнародні акціонери УНБ неодноразово звертали увагу керівних органів держави Україна на незаконність арешту корпоративних прав компанії. Зокрема, приватна компанія з обмеженою відповідальністю JKX UKRAINE B.V. направляла офіційні звернення до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та Кабінету Міністрів України. УНБ зверталося особисто до очільника Міністерства юстиції України, до Антимонопольного комітету України та багатьох інших інстанцій», — йдеться в повідомленні.
  Зазначається, що всі ці звернення були проігноровані.
  Станом на кінець квітня 2023 року активи «Укрнафтобуріння» складали 20,6 млрд гривень, станом на 24 травня 2023 року у підземних сховищах знаходиться 141 млн куб. м газу, а на рахунках компанії зберігається 213 млн гривень.
  «Усі податкові зобов’язання були виконані та навіть проавансовані на три місяці наперед, що підтверджується податковими накладними. Добовий обсяг видобутку наразі складає 1 555 тис. куб. м, після запуску у кінці травня нової свердловини № 88 цей показник збільшиться до 1 705 тис. куб. м, а після запуску у кінці червня ДКС — до 2 105 тис. куб. м… Акціонери УНБ уважно стежитимуть за діями нового управителя. У разі зниження показників видобутку, продажу газу та конденсату за цінами, нижчими від ринкових, а також закупівлі матеріалів за завищеними цінами всі збитки будуть у судовому порядку пред’явлені як державі, так і конкретно кожній із залучених до рейдерського захоплення осіб», — йдеться в повідомленні.
  У квітні Печерський районний суду м. Києва передав в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів корпоративні права приватного акціонерного товариства «Укрнафтобуріння», на які було накладено арешт у рамках кримінального провадження.
  Нерозподілений прибуток конфіскованого у Хомутинника і Коломойского «Укрнафтобуріння» складає 16 млрд гривень.
  «Укрнафтобуріння» проводить промислову розробку Сахалінського родовища газу та газового конденсату.
  У 2021 році порівняно з 2020 роком компанія скоротила видобуток газу на 5%, або на 34,1 млн куб. м, до 691,3 млн куб. м.
  За твердженням колишнього голови депутатської групи «Відродження» у Верховній Раді Віталія Хомутинника, «Укрнафтобуріння» афілійоване з ним та бізнесменом Ігорем Коломойським.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми