Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Енергосистема України потребує допомоги ЄС

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: енергосистема

  Україна зверталась по аварійну допомогу від енергосистеми Румунії. Це відбувалося 27 травня з 21:00 до 22:00. Причина – необхідність покриття вечірнього піку споживання.

  8803______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Про це повідомили в "Укренерго". Там зазначили: аварійна допомога є "ситуативним заходом швидкого реагування для балансування енергосистеми", а не комерційним імпортом.

  "Причиною використання аварійної допомоги була нестача загальної потужності українських електростанцій. Імпорт зі Словаччини здійснювавсь, але у вечірній час був незначним", – розповіли енергетики.

  Водночас вони наголосили: наразі для покриття потреб електроенергії достатньо. Однак у вечірній час варто споживати електроенергію бережливо.

  "Просимо ощадливо користуватися електроенергією у вечірні години, особливо з 19:00 до 22:00 включно, та переносити використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч. Так ви зменшите навантаження на енергосистему у вечірній пік споживання та полегшите балансування енергосистеми", – нагадали в "Укренерго".

  Тариф на електроенергію хочуть різко підвищити

  Водночас уже з 1 червня в Україні можуть підвищити тариф на електрику – до 2,88 грн за кВт*годину, повідомляє Енергореформа. Нині тариф становить 1,44/1,68 грн – залежно від обсягів споживання.

  Зазначається: запровадження таких змін дасть змогу покращити фінансові показники "Енергоатому" та "Укргідроенерго", "коштом яких покривається різниця в ринковій ціні та тарифами для населення". А також збалансувати ринок.

  Водночас у комісії запевняють: у майбутньому тарифи потрібно "поступово приводити до ринкового рівня", який зараз становить близько 6 грн/кВт*годину.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми