Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НКРЕКП пропонує підняти тарифи на світло до ринкового рівня

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

  До підвищення тариф за електроенергію для населення при споживанні до 250 кВт-год становив 1,44 грн/кВт-год і 1,68 грн/кВт-год, якщо обсяги споживання перевищують цей показник.

  5096______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Однак 30 травня Кабмін ухвалив рішення підняти тариф на електроенергію для населення з 1 червня до 2,64 грн за кіловат-годину.

  Водночас нічний тариф залишається на рівні 50% від денного — 1,32 грн/кВт-год.

  За словами міністра енергетики Германа Галущенка, рішення про підвищення тарифу — компромісне, адже НКРЕКП спочатку наполягала на сумі 2,88 грн/кВт-год.

  «Але ми бачимо можливість встановити тариф на рівні 2,64 грн/кВт-год. Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему», — зазначив він.

  Галущенко прогнозує, що з підняттям тарифу середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 грн.

  За підрахунками, вже з червня платіжки за електроенергію зростуть так:

  якщо спожито 250 кВт-год — 660 грн (було 360 грн);
  якщо спожито 500 кВт-год — 1320 грн (було 780 грн)
  якщо спожито 1000 кВт-год — 2640 грн (було 1620 грн).

  Вслід за підвищенням тарифів для населення невдовзі очікується збільшення прайскепів (обмеження, вище яких ціна на електроенергію не може підійматися у ході торгів. — Ред.) на ринку електроенергії для бізнесу.

  Загалом НКРЕКП пропонує підняти тарифи на електроенергію для населення до ринкового рівня, тобто до 5,5 грн за кіловат-годину. Тобто це не останнє підвищення тарифів для побутових споживачів.

  Востаннє тариф для населення підвищували в 2017 році. Але й тоді вартість не покривала витрати на виробництво та розподілення електроенергії. Унаслідок в енергетичній галузі утворився дефіцит коштів — 140 млрд грн на рік.

  Чому підвищують тарифи

  Головний аргумент на користь підвищення тарифів для населення є необхідність відновлення об'єктів генерації та інфраструктури після російських обстрілів.

  «Україна пройшла найскладнішу зиму в історії в умовах масованих російських атак на енергосистему. Наразі триває наймасштабніша ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури за весь час української Незалежності. Масштаби пошкоджень і втрат значні. Підвищення тарифу — це внесок у забезпечення стійкості системи», — пояснив Галущенко.

  Раніше повідомлялося, що на відновлення зруйнованого потрібно приблизно 45−46 млрд грн.
  Ще один фактор — окупація частини територій, через яку Україна втратила суттєві потужності в генерації. Наразі в розрахунки тарифу не закладається опція їхнього повернення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми