Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Як зміниться акциз на пальне з 1 липня

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: пальне

  Нові ставки акцизного податку на автогаз та дизпаливо можуть суттєво зрости в Україні вже з 1 липня.

  0306_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Про це йдеться в законопроєкті № 9348, текст якого з’явився на сайті Верховної Ради.

  У вересні торік президент Володимир Зеленський підписав закон, що частково повертає акцизний податок на пальне за винятком пального на потреби військових. Цим же законом повернення акцизів на «довоєнний» рівень відтерміновано до 1 липня цього року.

  Після 1 липня ставка ПДВ повернеться до рівня 20%, якою вона була до запровадження пільг у березні торік, а акцизи — до 213 євро та 140 євро за 1000 л на бензин і дизель відповідно.

  Законопроєкт № 9348 є альтернативним до ухвалених торік змін, та передбачає, що акцизи на автогаз та дизельне паливо зростуть більше, ніж становили до великої війни. При цьому на бензини — зменшаться.

  Як зазначається в пояснювальній записці, на сьогодні значно нижча ставка акцизного податку на скраплений газ робить цей продукт значно привабливішим для споживача в порівнянні з бензином. Своєю чергою, на сьогодні ринок скрапленого газу є імпортозалежним.
  Водночас наявні нафтопереробні потужності України спроможні забезпечувати внутрішній ринок бензинів в повному обсязі.
  Тож, законопроєктом пропонується вирівняти перекос між ставками акцизного податку між бензином, дизпаливом та скрапленим газом. Вирівнювання має відбутися шляхом підвищення ставок.
  Проєктом пропонується встановити такі ставки акцизного податку:
  для бензинів — 175 євро за 1000 літрів,
  дизельне пальне — 175 євро за 1000 літрів,
  газ скраплений — 129,5 євро за 1000 літрів.
  Як очікує автор законопроєкту, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Мар’ян Заблоцький, такі ставки попутно забезпечать надходження до державного бюджету у розмірі 6,4 млрд грн щомісяця, що на 1,2 млрд грн більше порівняно зі ставками чинної редакції Податкового кодексу.

  Починаючи з 30 вересня 2022 року тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, але не довше ніж до 1 липня 2023 року, запроваджено такі ставки акцизного податку:
  на бензини моторні, важкі дистиляти — 100,00 євро за 1000 літрів;
  на біодизель і його суміші, а також на паливо моторне альтернативне — 100,00 євро за 1000 літрів,
  на скраплений газ, бутан, ізобутан — 52 євро за 1000 літрів.
  Крім того, на сьогодні діють зміни щодо податку на додану вартість. Законом було установлено ставку ПДВ в розмірі 7% на операції з увезення на митну територію України та операції з постачання на митній території України окремих видів пального й нафтопродуктів. Термін дії вказаної ставки ПДВ (7%) обмежено періодом дії воєнного стану, але не довше ніж до 1 липня 2023 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми