Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Україна може стати газовим лідером зберігання газу у ЄС

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ, ЄС

  Європейський Союз розглядає можливість використати найбільше українське газове сховище Більче-Волицько-Угерське. Там можуть зберігати більше блакитного палива, ніж на найбільшому підприємстві Німеччини.

  00_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  Незважаючи на ризики пов'язані з повномасштабною війною Росії проти України, використання таких сховищ може збалансувати ринок газу в Європі, пише видання Bloomberg. Справа в тому, що сховища газу в ЄС зайняті вже на 70%. А щоб не допустити подорожчання блакитного палива взимку, влітку необхідно накопичити якнайбільше запасів, щоб використати їх у опалювальний сезон.

  Україна може зберігати близько 30 млрд кубометрів, при цьому третину обсягу готові надати ЄС. Загалом за допомогою українських сховищ можна розмістити газ, який покриє 10% європейського споживання. Це значні масштаби.

  "Українські сховища можуть допомогти збалансувати попит та пропозицію у другій половині літа 2023 року, враховуючи їхній відмінний зв'язок із газовими ринками ЄС", – йдеться у заяві німецької компанії RWE AG, яка в минулому використовувала сховище України.

  І хоча сховища знаходяться далеко під землею, віддалені від зони активних бойових дій, все ж таки ризики через війну залишаються високими. Тому рішення про те, щоб розміщувати газ в Україні повинні приймати на рівні ЄС. І це питання зараз активно обговорюється.

  Це стало б також важливим політичним рішенням і дозволило б Україні отримувати дохід від зберігання газу. Після того, як ЄС повністю відмовиться від купівлі газу з Росії, українська ГТС ризикує залишитися без газу. Використання її як хаб для зберігання може врятувати ситуацію.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми