Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Європа шукає місця де зберігати запаси газу

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: газ

  В Україні знаходиться найбільша на континенті мережа підземних сховищ.

  00_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  У зв'язку з тим, що Європа швидко заповнює свої доступні сховища газу, країни шукають все більше і більше потужностей напередодні наступної зими.

  Як повідомляє Bloomberg, деякі чиновники вважають, що знайшли рішення, оскільки в Україні знаходиться найбільша на континенті мережа підземних сховищ, в яких можна зберігати газ на випадок різкого стрибка попиту і цін при падінні температури.

  Як йдеться в матеріалі, щоб зробити зберігання газу в Україні життєздатним, ціни мають впасти досить низько, щоб виправдати витрати. ЄС також, ймовірно, доведеться втрутитися, щоб забезпечити захист від потенційних втрат, пов'язаних з конфліктом.

  Що відбувається з газом в Європі
  Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в 2002 році в ЄС заявили про намір позбутися залежності від російського газу.

  Весь 2022 рік РФ вела "газовий шантаж" Євросоюзу. Станом на 1 грудня 2022 року "Газпром" майже вдвічі скоротив експорт газу в країни ЄС, однак Європа благополучно пройшла осінньо-зимовий опалювальний сезон.

  6 травня ціна на газ в Європі знизилася до найнижчого рівня з липня 2021 року - 35,2 євро за мегават-годину. Ця ціна майже в 10 разів нижче пікових значень, досягнутих влітку 2022 року.

  8 травня 2023 року стало відомо про те, що в Європі сповільнюються закупівлі газу. Як прогнозують деякі експерти, ціни на газ можуть впасти до 10 євро за мегават-годину, що більш ніж на 70% нижче нинішнього рівня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми