Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Експорт російського газу до ЄС рекордно знизився

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ЄС, рф, газ

  Експорт російського газу до ЄС за шість місяців знизився майже на 40 млрд кубометрів.

  4520_14620586_gaz.jpg (32.34 Kb)


  За перше півріччя 2023 року експорт російського газу до Європи скоротився на майже 40 млрд кубометрів, а за підсумками року видобуток в Росії впаде ще на 62 млрд.

  Про це йдеться в огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо ринку газу. "У першому півріччі 2023 року поставки російського газу трубопроводом до Європейського Союзу впали більш ніж на 75% (або на 36 млрд кубометрів)", - йдеться у повідомленні.

  Як зазначається в документі, видобуток природного газу в Росії за підсумками цього року впаде на 62 млрд кубометрів у порівнянні з тогорічними показниками: з 672 млрд кубометрів у 2022 році до 610 млрд кубометрів цьогоріч (на 9,2 відсотки).

  У довоєнний 2021 рік Росія видобула 762 млрд кубометрів, тобто, сумарно за два роки, РФ втратить 152 млрд кубометрів об'ємів видобутку природного газу.

  Війна в Україні та ситуація з газом
  Частка російського газу у споживанні країн-ЄС до повномасштабного вторгнення складала близько 40%. Однак, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, більшість з європейських країн почали зменшувати цю залежність.

  Росія почала втрачати позиції на європейському ринку газу ще з минулорічного рішення Путіна перевести оплату за газ на рублі. Цей крок суперечив існуючим контрактам, і країни Європи стали відмовляти цій вказівці.

  У свою чергу, російська компанія "Газпром" почала припиняти постачання газу країнам, що не погоджувалися з новими умовами. Проте така тактика призвела лише до втрати клієнтів.

  6 липня 2023 року "Газпром" погрожував повністю зупинити транзит газу через Україну.

  17 липня 2023 року у Держдумі РФ закликали закрити транзит газу через Україну "за" Кримський міст.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми