Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні здорожчав струм для бізнесу

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

  Електроенергія для бізнесу в Україні здорожчала. У липні середньозважена ціна купівлі-продажу ресурсу на ринку на добу наперед (РДН) зросла на 23,5% – з 2971,41 грн/МВт*год до 3669,87 грн//МВт*год.

  77______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Про це повідомила державна компанія "Оператор ринку". Для порівняння: у червні зростання ціни склало всього 3,6%.

  При цьому, зазначається, середні ціни на електроенергію на РДН України в липні були на 7% меншими від середніх цін на відповідних ринках низки європейських країн. Зокрема:

  Румунії;
  Словаччини;
  Угорщини.
  Нові ціни все ще не покривають вартість виробництва електрики

  Рішення про підвищення цін на електрику для бізнесу було ухвалено наприкінці червня. Воно було вимушеним – країні потрібні кошти на відновлення енергосистеми, яка постраждала від російських атак.

  Підвищення максимальних тарифів становило 40-80% залежно від часу. Діють такі граничні ціни:

  для годин мінімального навантаження (з 00:00 до 07:00 та з 23:00 до 24:00) – 30000 грн/МВт*год (зараз 2000 грн/МВт*год);
  для "середніх" годин (з 7:00 до 19:00) – 5600 грн/МВт-рік (зараз 4000 грн/МВт*год);
  для годин максимального навантаження (з 19:00 до 23:00) – 7200 грн/МВт*год;
  мінімальна гранична ціна – 10 грн/МВт-год;
  максимальна гранична ціна для балансувального ринку – 125% від ціни ринку на добу вперед, мінімальна – 0,01 грн за МВт*год.
  Тим не менш, за словами в.о. гендиректора "Центренерго" Віктора Спички, нова ціна електроенергії все ще не покриває її собівартість. Хоча, визнав він, вона дозволила збільшити дохідну частину компанії.

  "Вдалося значно підвищувати прийняття прайс-кепів якщо більш професійно будемо говорити. Так, дійсно, ми отримаємо зараз невелику, трошки більшу доходну частину, але, на жаль, на сьогоднішній день навіть те невелике збільшення доходної частини воно нам не покриває ті ціни, які сьогодні є, вони не покривають нашу виробничу собівартість", – сказав Спичка.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми