Бензин та енергетика, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як лічильник допомагає економити електрику

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: економія електроенергії

    Українці можуть заощадити на оплаті рахуну за електроенергію понад 260 грн – при чому, без жодних порушень. Для цього слід встановити двотарифний лічильник "день-ніч" – і за спожиту вночі електрику потрібно буде платити вдвічі менше.

    1866_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Як можна заощадити на електроенергії.

    Як лічильник допомагає економити енергію

    Двотарифні лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу. Так:

    ніч у плані обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 та оплачується за тарифом удвічі нижчим за звичайний;
    вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.
    Наразі в Україні діє тариф 2,64 грн грн/кВт*год. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 1,32 грн/кВт*год.

    Як встановити двозонний лічильник

    Подати заяву про зміну тарифу. Знадобиться паспорт, ІПН та чинний договір на постачання електроенергії.
    Оплатити послугу з встановлення нового лічильника та отримати список сертифікованих моделей.
    Придбати пристрій обліку самостійно або у постачальника електрики.
    Провести процедуру установки нового пристрою у постачальника електроенергії.
    Викликати майстра від електромережі для заміни лічильника, він розпломбує старий лічильник, встановить та опломбує новий. Після завершення робіт вимагайте акту.
    Скільки коштує лічильник

    Двозонний лічильник можна купити самостійно або у свого оператора електроенергії під час замовлення послуги із заміни лічильника. Ціна залежить від моделі. У 2023 році вона складала в середньому 3000-4000 грн.

    Втім, перед самостійною покупкою приладу все одно доведеться звернутись до компанії, якій ви платите за світло, – там скажуть, які моделі підходять. Також саме постачальник займатиметься:

    встановленням пристрою;
    його реєстрацією;
    укладанням "двотарифного" договору зі споживачем.
    Скільки можна заощадити

    Для прикладу візьмемо сім'ю із трьох осіб, які живуть у квартирі з електроплитою та бойлером та споживають 300 кВт-год електроенергії на місяць. Якщо у них немає двотарифного лічильника, весь цей обсяг оплачується за денним тарифом (2,64 грн) – на 792 грн.

    Однак якщо частина цієї електроенергії витрачатиметься вночі (наприклад, лише в цей час включатиметься бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади), то 200 кВт будуть оплачуватись за нічним тарифом (1,32 грн).

    Таким чином, за споживання з 23:00 до 7:00 у такому разі доведеться заплатити 264 грн. І стільки ж за денне. Тобто у сумі – 528 грн.

    Відповідно, лише за один місяць можна заощадити понад 260 грн. Окупність двозонного лічильника ціною 3000 грн за такого споживання складе близько року, після чого почнеться чиста економія.

    Втім, слід також враховувати, що тарифи можуть підвищити. І тоді термін окупності скоротиться.

    Як знімати показання лічильника

    Після встановлення та програмування такого лічильника постачальник електроенергії укладає зі споживачем договір, і в особистому кабінеті з'являється розподіл на зони. Двотарифний лічильник електроенергії прямо на своєму екрані індексує "день" та "ніч" особливими відмітками. Коди можуть відрізнятись залежно від виробника. Найпопулярніші:

    Т1 – "день" та Т2 – "ніч";
    Е1 та Е2
    Т11 та Т12;
    5.8.1 та 1.5.8.2.

    Втім, на приладі можуть бути й інші індекси. У такому випадку доведеться дізнаватися про їхнє розшифрування – зазвичай ця інформація знаходиться на сайті виробника.

    Щоб переключити значення з "дня" на "ніч" або навпаки, потрібно натиснути велику кнопку. Іноді вона підписана як "Перегляд" або "Введення").

    Облік електроенергії за кожною добовою зоною відображається послідовно. Тобто абоненту потрібно просто почергово записати значення за тарифами "день" та "ніч" – нічого складати чи віднімати не потрібно. Самостійно середньодобовий тариф визначати також не потрібно! Його розрахує постачальник електроенергії після подачі показань щодо кожної із зон.

    Щоб передати показання двотарифного електролічильника, потрібно записати лише цифри до коми. Потім їх слід вписати у відповідні графи в особистому кабінеті на сайті постачальника.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми