Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У Дніпрі відключають від тепла не лише боржників

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: відключення, борги

  У Дніпрі боржникам почали відключати тепло – зокрема, КП "Теплоенерго" припинило його подавати до одного з будинків, загальна заборгованість мешканців якого складає 538 тис. грн. При цьому частина квартир сумлінно оплачувала послугу та боргів не має – проте від тепла їх також відрізали. Втім, цю проблему комунальники обіцяють вирішити.

  1866_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

  Про це повідомляє ДніпроTV. Зазначається: за словами представників "Теплоенерго", всього у будинку 14 квартир – і "деякі абоненти не платили за опалення все життя".

  "На підставі ухвалених змін, після проведення інформаційної кампанії та роз’яснювальної роботи зі споживачами, розпочало відключення будинків-боржників. ... Ми неодноразово намагались поспілкуватися із мешканцями. Нагадували про договори щодо реструктуризації. Наші оголошення не раз тут зривали", – розповів директор комунального підприємства.

  При цьому там наголосили: у будинку встановили технологічну пломбу. Тому "навіть якщо її вирішать зірвати мешканці, тепло не подаватиметься".

  Боржників збираються штрафувати

  Водночас у "Теплоенерго" зазначили: якщо мешканці цього будинку не укладуть договір реструктуризації та продовжать не платити за тепло, комунальники підуть до суду. Що спричинить для боржників низку фінансових наслідків:

  штрафи;
  пені;
  інфляційні нарахування;
  відсотки річних на прострочену заборгованість.

  Не всі у відключеному від тепла будинку боржники

  Тим часом поки невирішеною залишається проблема з квартирами, які сумлінно платили за тепло – але були відрізані від послуги разом із боржниками. "Ми сплачуємо стабільно й боргів у нас немає. Засмучений, адже моя родина потерпає від злісних неплатників", – розповів один із мешканців таких квартир.

  Втім, цю проблему комунальники обіцяють вирішити. "Теплоенерго" спільно з балансоутримувачем розгляне технічну можливість надавати тепло до тих квартир, які постійно оплачують послугу", – пообіцяли вони.

  Чому українців почали "відрізати" від комунальних послуг

  Відключення споживачів комунальних послуг за борги було заборонено від початку повномасштабної війни в Україні. Однак наприкінці грудня 2023 року Кабмін скасував цей мораторій, а також повернув пеню та штрафи. Так, за новими правилами:

  за кожен день прострочення платежів потрібно сплачувати пеню у розмірі 0,01% (сукупний розмір пені не може становити більш ніж 100%). Також повернули нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням;
  боржникам можуть будь-якої миті відключити комунальну послугу (якщо це технічно можливо).
  споживача комунальної послуги зобов'язали упродовж місяця інформувати про свій переїзд.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми