Бензин та енергетика, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На одній з АЗС у Києві заливали "бодягу" замість бензину

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фальсифікат, пальне

  На деяких заправках українці можуть отримати фальсифіковане пальне, використання якого загрожує серйозними ушкодженнями внутрішніх систем авто. Найбільше ж ризикують заправитися контрафактом ті, хто купує пальне на невеликих АЗС далеко від великих населених пунктів.

  9799_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

  Одна з таких заправок діяла у Києві. Як повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ), загальна вартість вилученого пального та обладнання на ній складає понад 1 млн грн.

  Зокрема на заправці були відсутні дозвільні документи, ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, сертифікати якості на пальне, що продавалось, та документи про його походження. Також детективи зафіксували відсутність касових апаратів", – йдеться у повідомленні.

  Також було викрито виробництво контрафактного пального на одній з АЗС у тому ж Києві. Підробляли зловмисники дизпальне, а також бензин марок А-95 та А-92.

  За результатами обшуку вилучено близько 7 тонн контрафактного пального. Орієнтовна вартість вилученого складає півмільйона гривень.

  Де заправлятися, щоб не отримати бодягу

  Водночас експерти радять українцям, які проживають у малих населених пунктах, заправлятися на великих АЗС. Адже там ризик отримати неякісне пальне набагато менше.

  Річ у тім, що хоча "бодяги" в Україні і поменшало, повністю з ринку вона не зникла. Продають же фальсифікат переважно в невеликих населених пунктах.

  Що може статися з автомобілем, якщо заправляти його підробленим пальним

  В цілому ж неякісний бензин може завдати великої шкоди автомобілю. Наприклад, може зруйнуватися фільтр та паливний насос у баку. Способів "бодяжити" ж пальне безліч.

  Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число, розповідають у Dexpens. Це веде до нерівномірного згоряння пального у двигуні.

  Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число, розповідають у Dexpens. Це призводить до нерівномірного згоряння пального у двигуні.

  Водночас октанове число можуть і штучно завищувати – що також негативно впливає на двигун. Зокрема, додають:

  спирти та ефіри. Що за високої їх концентрації у паливі – близько 10% – призводить до зростання витрати пального, а в спеку може спровокувати утворення повітряних пробок у системі подачі пального;
  ароматичні вуглеводні. Це призводить до збільшення кількості нагару. Крім того, негативно впливає на фільтр у баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.
  Ще один спосіб – збільшення вмісту в паливі сірки. У поєднанні з водяною парою, завжди присутньою при згорянні, вона призводить до виникнення сірчаної кислоти. Яка, зі свого боку, дуже негативно впливає на двигун.

  Нерідко в пальне додають воду. Взимку, зокрема, це може спровокувати замерзання вологи та блокування фільтра.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція
Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимуше...
Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми