Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

По всій країні почали вводити аварійні відключення світла

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: світло, відключення

  "Укренерго" почало запроваджувати контрольовані аварійні відключення електроенергії по всій країні. Обмеження діють у період пікового споживання для населення (увечері та вранці) і промислових споживачів упродовж усієї доби.

  58_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

  Про те, які графіки вводять, чи можна дізнатись, коли у вас буде відключення і до чого готуватись, читайте в матеріалі OBOZ.UA.

  Де можна подивитися графіки? Чи будуть у мене відключення?

  На сайті своєї енергокомпанії ви можете знайти графік стабілізаційних вимкнень. 16 травня діють саме стабілізаційні обмеження. Однак раніше застосовувалися екстрені відключення. На відміну від стабілізаційних, вони відбуваються без жодних попереджень.

  Наприклад, увечері 14 травня довелось відключити від електроенергії близько 10% споживачів на дві години. "Укренерго" передало компаніям інформацію про те, яку кількість електроенергії треба заощадити, тож компанії повідключали споживачів, які витрачали приблизно таку кількість струму. Єдине обмеження: не чіпали об'єкти критичної інфраструктури.

  Відключення повторились вранці 15 травня (до 9.00). І знову: це були екстрені відключення, без жодних попереджень та графіків. Стабілізаційні графіки запровадили 16 травня.

  Чому відключення виникли саме зараз, адже Росія атакувала ТЕС ще кілька тижнів тому? Насправді дефіцит електроенергії в Україні триває вже не перший тиждень.

  Дефіцит компенсували:

  імпортом електроенергії (по-перше, це дорого, по-друге, є технічні обмеження, імпорту не вистачає);
  зростанням виробництва сонячної генерації (через сонячну і теплу погоду);
  також була сприятлива погода: достатньо тепло, щоб українці вимкнули обігрівачі, але недостатньо холодно, щоб увімкнули кондиціонери).
  Через похолодання спочатку ввели обмеження для промисловості. А коли стало зрозуміло, що тільки за рахунок бізнесу проблеми не вирішити, запровадили графіки і для населення. "Залученого імпорту електроенергії, аварійної допомоги та застосування обмежень для промисловості виявилось недостатньо для балансування системи", – пояснили в "Укренерго".

  Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко впевнений, що перекладати весь дефіцит електроенергії на бізнес неправильно. З одного боку, це дійсно збереже комфорт для населення, однак завдасть значного негативного впливу на економіку. А це робочі місця, зарплати, податки, а, отже, і можливість забезпечувати армію.

  "Дуже важливо, щоб наш бізнес міг працювати, щоб у нас було кому створювати ВВП, підсилювати армію, щоб у людей була робота. Тому перекладати весь дефіцит на бізнес неправильно. Якщо ми хочемо перемогти, то треба робити паритет між населенням та бізнесом, тому, на жаль, відключення для нас з вами неминучі", – пояснив Коваленко.

  Коли знову відключатимуть електроенергію?

  Щодня в Україні є два пікових періоди: вранці та ввечері. Ймовірно, відключення продовжуватиметься в період холодання, також складна ситуація буде влітку.. "У разі зростання максимального споживання в період 18:00-23:00 "Укренерго" прогнозує введення аварійних відключень побутових та промислових споживачів", – зазначають у компанії.

  "На нас чекає складний період. І не стільки влітку, коли ми переживемо ці відключення, скільки взимку", – каже Сергій Коваленко. Дійсно, до великої війни у вересні українці (всі споживачі) використовували близько 9 млрд кВт*год, а в січні – 11,6 млрд кВт*год.

  Влітку значно зростає сонячна генерація, що допомагає збільшити виробництво. А от взимку ситуація буде значно складнішою. Енергетики зараз намагаються знайти шляхи вирішення цієї проблеми. Однак простих способів немає.

  У коментарі OBOZ.UA директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко спрогнозував можливе введення планових відключень у період вечірнього піку. "Для того, щоб пройти їх (пікові періоди. – Ред.) більш-менш нормально, потрібно, щоб громадяни максимально обмежували енергоспоживання у цей період", – пояснив експерт.

  Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко вважає, що протягом щонайменше трьох опалювальних сезонів Україна буде дуже обмежена в генераційних потужностях. Нам просто фізично не вистачить можливості покрити все споживання. "Це означатиме, що в нас будуть обмеження. Це не буде мегакатастрофою, але обмеження на 2-3 години, на жаль, наступні щонайменше 2 роки будуть практично нормальною справою", – каже експерт.

  Обмеження електроенергії в період пікового споживання, влітку та взимку, на жаль, можуть тривати ще довго. Швидко відновити теплову генерацію чи замінити її буде важко.

  Міненерго звернулось до українців: що має зробити кожен

  "Аби уникнути аварійних відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00)", – йдеться у заяві Міністерства енергетики.

  Якщо кожен українець скоротить споживання струму хоча б на 30%, це дасть можливість уникнути (або значно скоротити) період відключень. Важливо:

  відмовитись від використання потужних електроприладів (кухонних приладів, пральних машинок, обігрівачів, кондиціонерів тощо) в піковий період споживання;
  вмикати світло тільки в тих приміщеннях, де ви перебуваєте (лампи замінити на енергозберігальні);
  за можливості максимально скоротити все споживання електроенергії в зазначений період.

  Також традиційно енергетики радять купувати тільки енергоефективну техніку (клас енергоефективності "А" та вище), замінити всі лампи на енергоефективні, встановити датчики руху. Головне, що варто пам'ятати кожному: вибір стоїть між тим, щоб споживати економно або звикати до постійних відключень.

  Крім того, щоб знайти довгострокове рішення, відновити станції, реформувати систему енергогенерації тощо, необхідні інвестиції у мільярди доларів. І тільки за рахунок допомоги партнерів обійтись не вдасться. Тариф для населення поступово зросте щонайменше до рівня собівартості. І перший етап зростання тарифу може відбутися вже з 1 червня. Тому якщо навчитись використовувати струм ощадливо, це допоможе не тільки підтримати енергосистему, але і скоротити суми у платіжках.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми