Бензин та енергетика Автор: Ната Друкувати

ЄС не допомагатиме Україні в газовому питанні

  • .  → Ключові теги: Газ, ЄС, енергетика

    Україна не розраховує на ЄС як на помічника в газовому питанні.

    prirodniy-gaz.jpg"Це питання обговорювалося на минулому тижні в ході зустрічі віце-прем'єра Юрія Бойка і голови правління "Газпрому" Олексія Міллера; на цьому тижні обговорення продовжиться", - підтвердило джерело в Міненерговугілля".

    "Нам сказали, що в договорі має бути зафіксований принцип, за яким ми повинні транспортувати не менше 60 млрд кубометрів газу в рік і гарантовано сплатити послуги з транзиту на суму 2,2 млрд доларів", - відзначило джерело.

    За його словами, зараз сторони ведуть переговори стосовно того, чи буде застосовуватися принцип ship-or-pay (поставляється або плати), а також чи можлива відмова української сторони від принципу рівного доступу до ГТС, закладеного в її угоді з Енергетичним співтовариством (ЕС). Росія наполягає, що вирішувати, як і чий газ буде прокачуватися, слід майбутньому консорціуму. Ціна газу для України при цьому повинна бути знижена до 280 доларів за тисячу кубометрів.

    "Питання про інтеграцію України до Митного союзу як засіб зниження ціни на газ вже не стоїть", - запевняє співрозмовник.

    "Офіційно сторони не коментують переговори. Але джерело в Міненерговугілля пояснило, що Україна змушена піти на створення консорціуму без участі європейської сторони", - повідомляють ЗМІ.

    "Згідно з документом, яким ЄБРР висловив свої умови надання кредиту, для виділення кредиту в 308 млн доларів необхідне підписання урядом України угоди про проведення багаторічної програми реформ, погодженої з Єврокомісією та міжнародними фінансовими організаціями, а також відновлення співпраці з МВФ", - пише видання.

    В ЄБРР документ не коментують, посилаючись на його конфіденційність.

    Джерело в Міненерговугілля зазначає, що вимог щодо відновлення співпраці з МВФ, як і про прийняття Кодексу газових мереж, раніше не було.

    "Кожен раз виникають все нові і нові умови, і Україна розцінює це як прагнення затримати видачу кредиту", - говорить співрозмовник.

    Також він зазначає про виникнення труднощів з постачаннями газу з Європи: "На переговорах з Єврокомісією ми не можемо домогтися елементарних речей - щоб нас, як членів Енергетичного співтовариства, захистили від обхідних російських газопроводів, щоб Словаччину елементарно переконали виконувати відносно нас правила самого ж ЄС та дозволити реверсне прокачування газу".

    За його словами, після введення South Stream можливі втрати України у транзиті можуть скласти 35-45 млрд кубометрів газу в рік.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми