Оскільки у структурі НАК "Нафтогаз" є прибуткові бізнеси, це може стати інструментом компенсації різниці в тарифах.
Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутата від Партії регіонів Юрій Полунєєв, коментуючи внесений у парламент проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію для населення)".
"Що стосується можливості НАК "Нафтогаз" за рахунок дивідендів компенсувати частину тарифів, то не бачу в цьому нічого надприродного. Справа в тому, що НАК "Нафтогаз" є надмонополією. І як така вона повинна генерувати надприбутки", – зазначив Ю.Полунєєв.
Парламентарій відзначив, що НАК "Нафтогаз" є диверсифікованим бізнесом, у структурі якого є як збиткові, так і прибуткові бізнеси. "Бізнеси, що пов’язані із транспортуванням і видобутком енергоносіїв, є прибутковими. Я думаю, що саме за рахунок прибутків, які отримують від цих прибуткових напрямів діяльності НАК "Нафтогаз", і за рахунок дивідендної політики можна вирішувати, певною мірою, соціальні питання", – зауважив політик.
На уточнююче запитання, чи буде це ефективним механізмом щодо компенсації різниці в тарифах, Ю.Полунєєв відповів: "Це може бути інструментом компенсації, але його ефективність має бути доведена часом і практикою".
Нагадаємо, метою прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" є забезпечення сталого проходження опалювального періоду 2011/2012 року та своєчасних розрахунків із постачальником імпортованого природного газу за рахунок скорочення обсягу заборгованості підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ шляхом погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію для населення за 2011-2012 роки за рахунок коштів, що надійдуть до спеціального фонду державного бюджету від надходжень з уплати дивідендів (доходу) Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" за результатами фінансово-господарської діяльності за 2011 рік на суму 3,6 млрд грн.