Керівник компанії "Газпром" Олексій Міллер розповів, що чинна українська влада до останнього моменту не вірила, що компанія наприкінці 2012 року розпочне будівництво газопроводу "Південний потік".
"Наші українські друзі і колеги не чекали, що ті обіцянки, які ми давали, виконаємо чітко в термін. Але ми це зробили. Ми довели свою потужність. Так би мовити, усім країнам втерли носа. Я зустрічався з українськими колегами вже після того, як було остаточно підписано всі інвестиційні рішення, і вони самі казали, що вони до останнього не вірили в те, що це станеться, і сказали, що знімають капелюха, і запитали, як нам цього вдалося досягнути. На що одержали відповідь, що терпінням і працею всього здобудеш", - наголосив він.
Також керівник компанії припустив, що Україна знизила рівень споживання російського газу, оскільки відбирає його із власних підземних сховищ.
"Можна припустити, що Україна почала відбір газу з підземних сховищ. З урахуванням того, що завжди потрібно мати необхідний обсяг газу в ПСГ у момент проходження осінньо-зимового максимуму, який наступає наприкінці січня - на початку лютого, хотілося б, аби в України в підземках сховищах на даний момент було достатньо газу. Сподіваюся, що наші українські колеги діють у цих питаннях професійно", - зауважив він.
Міллер також зазначив, що переговори з українською стороною продовжуються в робочому порядку: "Стратегічна співпраця з Україною завжди охоплює і питання постачання газу, питання транзиту. Все це ми й обговорюємо з міністром енергетики України Юрієм Бойком".
Нагадаємо, 23 листопада в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр" міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко повідомив, що компанія "Укртрансгаз", яка є оператором вітчизняної газотранспортної системи, напередодні осінньо-зимового періоду нагромадила в підземних сховищах понад 20 млрд куб м газу.
Згідно з даними компанії "Укртрансгаз", Україна за 11 місяців цього року скоротила споживання газу порівняно з аналогічним періодом 2011 року на 9% - до 41,55 млрд куб. м. Споживання газу в Україні за листопад становило 5,108 млрд куб м, що на 15,24% нижче за показники аналогічного періоду минулого року.
Коментарі
Глубина Чёрного моря в районе планируемой прокладки газопровода составляет не менее 2000 метров (Балтика - 200-300 метров), это агрессивная сероводородная среда. Дальше не менее 700 км горных хребтов Балкан и Карпат (Болгария, Румыния, Сербия, Хорватия и Венгрия, всего на пути до Австрии - не менее 3-х стран-транзитёров против 2-х на действующем пути через Украину). Пусть чекист блефует дальше в ущерб себе, амбиции и понты его рано или поздно погубят.
ВНИМАНИЕ !!! Информация для вкладчиков "ЗАХИДИНКОМБАНКА" - банку конец. Вырывайте свои депозиты через суд пока еще возможно. И никаких компромиссов с этим банком.
Додати коментар