За період загострення кризи між Росією і Україною Штатам вдалось зрозуміти, що найкращий важіль впливу на агресора є ціна на енергоносії, зокрема на нафту.
Нинішня ціна близько $ 107 за барель нафти є комфортною для Саудівської Аравії. В умовах буму видобутку сланцевої нафти в США і почала такого видобутку в Європі близькосхідним нафтовим союзникам США доводиться переорієнтовуватися на азійські ринки. Мабуть, в умовах перспективної втрати величезних американського і європейського ринків, зберігати колишню прибутковість свого нафтовидобутку Саудівській Аравії буде складно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа більше не купуватиме російські нафту і газ
Влада королівства може піти на зниження ціни не стільки через Криму, скільки через розбіжності з Москвою з приводу Сирії. Москва підтримує Башара Асада - у той час як Саудівська Аравія, озброюючи опозицію, домагається його відставки. Обама готовий підтримати в цій боротьбі Ер- Ріяд. За даними американського видання The Washington Post, у відповідь на зниження ціни на нафту американський лідер планує розширити секретну програму підготовки сирійських опозиціонерів. Тренування будуть проходити в таборах на території Йорданії, Саудівської Аравії та Катару. Передбачається забезпечити повстанців переносними зенітно- ракетними комплексами типу MANPAD.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як США покарають Росію?
США можуть забезпечити стійкі поставки 500-750 тис барелів нафти в день з SPR, відзначає Bloomberg. Якщо США скоординують з Саудівською Аравією збільшення поставок саудівської нафти на світовий ринок - світові ціни на нафту впадуть негайно. Росія отримує до 70% експортної виручки за рахунок нафти і газу, тому навіть помірне падіння ціни на нафту стане важким ударом.