В Посольстві США в Україні відбулося підписання грантової угоди між ДК "Укргазвидобування" та Агенцією США з торгівлі та розвитку (USTDA) від імені уряду США про фінансування у розмірі 724 тис. доларів США проекту дослідження перспектив підвищення видобутку вуглеводнів на виснажених ділянках Котелевського газоконденсатного родовища (Полтавська та Харківська обл.).
Під час церемонії підписання міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко високо оцінив перспективи залучення сучасних технологій для збільшення видобутку вуглеводнів в Україні.
"Сьогодні дуже важлива подія для нафтогазової галузі України, адже підписання угоди відкриває для України доступ до сучасних американських технологій збільшення та відновлення видобутку вуглеводнів. Початок практичної роботи над пілотним проектом з реабілітації українського газоконденсатного родовища є невеликим, але важливим кроком у напрямку зміцнення енергетичної безпеки України. Адже збільшення видобутку дозволить "Укргазвидобуванню" спрямовувати додаткові кошти на реалізацію важливих проектів у соціальній сфері, будівництво лікарень, шкіл, об’єктів соціальної інфраструктури тощо", - сказав міністр.
За словами Юрія Бойка, підписання угоди стало важливим результатом послідовної співпраці між Україною та США в енергетичній сфері. Це перший з часів отримання незалежності грант від американського уряду, направлений безпосередньо у нафтогазовий сектор України.
"Ще у 2011 році в рамках Українсько-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки ми обрали ті напрямки співробітництва, які б дали максимальний ефект для зміцнення енергетичної безпеки України. Після ознайомлення з досвідом США у видобувній сфері було ініційоване співробітництво з американською стороною саме у цьому напрямку. Підписана сьогодні угода забезпечить доступ українським фахівцям до найсучасніших технологій провідних американських компаній в сфері реабілітації законсервованих та малодебітних нафтогазових родовищ", - наголосив міністр.
Довідка. Котелевське газоконденсатне родовище було відкрите в 1976 році. Розташоване на території Котелевського району Полтавської області та Краснокутського району Харківської області.