Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Греція не ратифікує угоду про Асоціацію України та ЄС

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Асоціація з ЄС, Греція

  Нові грецькі вибори та сформований маріонетковий уряд Кремля ставить під загрозу українське майбутнє в ЄС.

  0839_im8x383-ukraine_eu_telegraf_ua.jpg (36.13 Kb)


  Реалізація договору стане новим етапом випробовування як для ЄС так і для української дипломатії.

  25 січня в Греції відбулися парламенські вибори, на яких перемогла коаліція радикальних лівих - СІРІЗА. Вона набрала 26,6 % голосів і з результатом 36 відсотків, отримала149 місць із 300.

  Новосформований уряд на чолі з прихильником "русского мира" Алексісом Ціпрісом ( який регулярно відвідує Москву) ще більше розхитає біполярну Європу і відділить бідний південь від своїх північних кредиторів. Водночас для України постає нове питання, як будуть себе вести Афіни в "українському питанні" та питанні санкцій.

  Новосформовані радикально ліві СІРІЗА взяли до себе в коаліцію ультраправих націоналістів - "Незалежних греків". Цей симбіоз виглядає досить дивним у плані ідеології, проте в ЄС як праві, так і ліві партії є прихильниками Путіна та Росії і в більшості лобіюють їх інтереси. Тому, очевидно, що спільним майданчиком братання стала Росія. Нова влада прийшла на тлі популізму та відмови від режиму економії запровадженого Брюсселем, цей факт загострює питання сплати греками зовнішнього боргу у 300 млрд євро.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Баррозу не впевнений, що в України є перспектива вступу до ЄС

  Складний початок відносин між країнами ЄС грає на руку Росії. Грецький уряд вже офіційно заявив про шкоду від санкцій проти Росії та є прихильником їх зняття. У відповідь від Москви пролунали пропозиції надати мільярдний кредит бідним грекам. В Греції працює ціла мережа підконтрольних Росією ЗМІ, які творять підгрунтя для зближення народів, а у демократичній Європі підтримка населення - це запорука успіху.

  - Дестабілізація в Греції зробить Євросоюз заручником внутрішніх проблем, і може зруйнувати єдину позицію ЄС щодо анексії Криму і війни в Донбасі -

  Другою ключовою проблемою стає подальша ратифікація Асоціації України з ЄС (28 країн, ратифікувало на разі 14), де кожен парламент кожної з 28 країн має його ратифікувати, інакше він не набуде чинності. Головного болю додає новий міністр закордонних справ Греції Нікос Котзіас, який дружить з Олександром Дугіним - ідеологом Новоросії, "русского міра", російського імперіалізму та шовінізму. Котзіас навіть не визнає військогового конфлікту України з Росією, говорячи про громадянську війну українців та внутрішні проблеми етнічних греків в Україні.

  Греки як і інші бідні країни апріорі не хочуть ще одного умовного дармоїда, яким може стати Україна при бездіяльності українського політикуму та еліти. Експерти та аналітики вважають, що Греція не буде ратифіковувати Асоціацію України та ЄС, якщо нічого кардинально не зміниться.

  Тривожним дзвіночком стало повідомлення про те, що президент Греції Нікос Анастасіадіс збирається відвідати Москву наприкінці лютого. Тому цілком можливо, що під час візиту Афіни дадуть відповідь Кремлю щодо військової бази. Плани розміщення військової бази в Греції можуть бути пов'язані зі спробами Росії посилити свій вплив і присутність на всьому Балканському півострові. Зокрема, Сербія розвертається від ЄС до Росії через гроші й газ. Також сюди слід віднести Боснію та Герцоговину. Під небезпекою російського впливу стоїть Іспанія, де популярності набуває фінансована Росією Лівопопуліська партія Іспанії. Ці тенденції ставлять під загрозу взагалі існування такої ЄС та закривають двері для нового східного розширення.

  Таким чином, Україна постала перед новим викликом - грецьким. В той же час, Україна у планах євроінтеграції діє деструктивно та малоефективно, про що свідчить рейтинг "клубу асоційованих", де Молдова і Грузія випереджають Україну у свіх компнонентах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми