Асоціація з ЄС, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Стало відомо, чому обвалюється торгівля з ЄС

 • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: ЄС, експорт

  Через зниження цін на низку товарів на світових та європейських ринках, а також через війну на Донбасі український експорт до країн Євросоюзу скоротився на 26 відсотків за перші 11 місяців 2015 року.

  5590_384706300.jpg (38.55 Kb)


  Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України - торговий представник України Наталія Микольська.

  "З 26% у нас 10,5% — це падіння експорту з Донецької й Луганської областей, тобто 40% загального темпу зменшення експорту — це, фактично, російська агресія на сході України",— зазначила Микольська.

  За її словами, ще одним чинником стало зниження цін на ринках, зокрема, на вугілля і продукцію металургії.

  "Тобто, по значному асортименту товарів Україна може експортувати ту саму або не набагато меншу кількість, але через падіння світової кон’юнктури у нас в грошовому еквіваленті спостерігається значне падіння", — наголосила заступник міністра.

  Водночас Микольська переконана — у такому розвитку подій є і свої позитивні сторони, оскільки падіння цін на європейських ринках стимулює українських виробників до пошуку інших ринків збуту. Крім цього вона підкреслила — аби у подальшому уникнути такої ситуації, Україні необхідно змінити структуру економіки і перестати бути "сировинним придатком".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гонтарєва зізналася, що інші держави заздрять Україні

  "До моменту, поки ми не змінимо структуру нашого виробництва й експорту, наша економіка буде чутливою на будь-які цінові коливання на світовому ринку і вони об’єктивно відображатимуться на нашій економіці",— заявила Микольська.

  До слова, Національний банк України погіршив попередні прогнози зростання реального валового внутрішнього продукту України на 2016 рік з 2,4% до 1,1%  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми