Асоціація з ЄС, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

ЄС ввів спецмита на товари з України

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ЄС, торгівля

    Європейський ринок захищають від українських виробників.

    0659_384706300.jpg (38.55 Kb)

    Україна поступово використовує квоти на реалізацію продукції в Європейський Союз в рамках угоди про Зону вільної торгівлі (ЗВТ). Так, всього за кілька місяців виробники встигли вичерпати квоти на борошно, цукор, курятину, мед і цілий ряд іншої продукції. Отож, як за час існування ЗВТ змінилася ситуація з експортом до країн ЄС.

    Чи заважають квоти "завоювати" європейський ринок

    За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), в 2014-м і 2015-му роках Україна на 100% вичерпала європейські квоти на продаж меду, борошна, оброблених томатів, пшениці, цукру, висівок. При цьому в минулому році залишилося близько 1% квоти на продаж цукру, 27% на продаж пшениці. Не використали квоти на реалізацію цукрових сиропів, обробленої продукції з молочних вершків, продаж грибів, продукції з обробленого молока, сигарет і сигар, яєць, крохмалю.

    Як пояснила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан, за допомогою квот європейський ринок захищається від напливу українських товарів. Європа ввела 36 квот для України, а Україна для ЄС - всього 3. "Є тарифні квоти - в рамках квоти нульова ставка мита. А поза квотою вона варіюється", - розповіла економіст.

    Більшість європейських квот стосуються саме аграрного сектора, розповідає гендиректор "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Тарас Висоцький. "Ринки ЄС в рамках квот ще в 2014-му році в односторонньому порядку відкрилися для України. Аграрії за фактом користуються цими можливостями майже два роки. Звичайно, хотілося б, щоб квоти були більше, але в цілому в більшості напрямків квоти, особливо в рослинництві, заповнюються і відповідно аграрії мають можливість економити", - говорить експерт аграрного бізнесу.

    Деякі товари (яловичина, молоко, вершки тощо) Україна не реалізує в ЄС. Після того, як квота вибрана, виробникам доводиться платити за ввезення продукції мито. Як розповіли в Союзі птахівників, виробникам курятини реалізувати свою продукцію в Європі поза квотою невигідно - мито занадто високе і товари стають неконкурентоспроможними. У той же час, наприклад, виробники меду в минулому році за квотою (з нульовим митом) продали 5 тисяч тонн меду, а з митом в 17,3% - 21,1 тис. тонн.
    За даними Кабінету міністрів, станом на 1 лютого цього року українські птахівники повністю використали квоту на продаж своєї продукції в ЄС. Директор Асоціації Союз птахівників України Сергій Карпенко розповідає, квота на перший квартал 2016- го року на філе птиці і четвертини становить 4 тисячі тонн (за рік – 16 тис.). При цьому попит на українську курятину в першому кварталі складе приблизно 100 тисяч тонн. Після того, як квота вичерпується, за кожну тонну філе курки доводиться платити мито в 1024 євро. "З такою ціною конкурувати з європейськими виробниками нереально", – говорить Сергій Карпенко.
    На даний момент українські виробники повністю вичерпали квоти на поставки цукру (20 тис. тонн), ячмінної крупи і муки (6,3 тис. тонн), оброблені томати (всього 10 тис. тонн). На 74,5% використана квота на пшеницю м'яку, пшеничне борошно і гранули (всього 950 тис. Тонн). Квота на овес використана на 55,9% (з 4 тис. Тонн).

    За перші два місяці 2016 Україна експортувала в 8,5 раз більше цукру, ніж за аналогічний період 2015 року. Обсяги поставок зросли з 3 тис. тонн в 2015 до 25,9 тис. тонн вже в 2016 році. Одним з основних імпортерів українського цукру стала Румунія. Згідно з даними ДФС, сума експорту цукру в цю країну за перші місяці 2016 склала 10, млн дол.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми