Асоціація з ЄС, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Перші результати безвізу: поляки їдуть - українці приїжджають

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: бізнес, заробітчани, Польща, суспільство

  Український блогер Павло Правий в Facebook пише про те, що вже є перші результати безвізу.

  7940_864.jpg (38.55 Kb)


  Є таке підприємство - «Церсаніт» з польськими інвестиціями. Середня зарплата - 200 доларів. Дуже важкі умови праці, випускають сантехніку - спека і шкідливі випари. Вчора жінка, у якої там працює чоловік, розповіла, що з їх бригади вже двоє отримали біометричні паспорти, звільнилися і виїхали в Польщу, а ще кілька збираються.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна наростила видобуток власного газу

  Як пише блогер, хтось почне нити про «миття унітазів», але якраз безвіз створить позитивний вплив на наш ринок праці. По-перше, ЄС займе надлишок робочих рук, а по-друге, український бізнес, втрачаючи кваліфіковану робочу силу, змушений буде піднімати зарплати. Це вже не за горами, бо тільки Польща заявила про готовність прийняти 4 мільйони українських робітників - там проблема: поляки масово виїжджають до Німеччини, Чехії, Британії на більш оплачувану роботу. «І так - дозвольте не погодитися з тими, хто буде розповідати про «зубожіння» власників заводів, магазинів і аграрних підприємств, які, бачте, розоряться через підвищення плати працівникам. Бо щодня проходжу повз невелику швейну фабрику, робітниць так на 20. А у її власника здоровенний «сарай» - «Тойота Лендкрузер». Очевидно, куплений на останні гроші», - написав Павло Правий.

  На його думку, більш нагальна проблема - дефіцит кваліфікованих спеців робітничих професій. Як пише блогер, знайомий підприємець готовий платити тисячу доларів токареві, але не менше 5 розряду. Не може знайти - у нас це не престижно. У нас всі намагаються вивчити дітей в універах, у нас половина експедиторів, які розвозять пиво - дипломовані юристи, а інша - з дипломами фінансистів, але в цьому безвіз какраз не винен.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми