Асоціація з ЄС, Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Польща по безвізу: як законно поїхати на роботу

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: безвіз, Польща

    Безвізовий режим істотно спрощує працевлаштування в Польщі, хоч і не дає права на легальну роботу в цій країні. Оскільки робоча віза тепер не є необхідною умовою, українці, які хочуть працювати у Польщі, повинні отримати так зване “oświadczenie” (декларацію про намір працевлаштування іноземця) або ж традиційний дозвіл на роботу. І перший документ отримати значно простіше, пояснюють в організації Change Communication, яка в партнерстві з німецькою компанією GOPA Com та за фінансової підтримки Представництва Європейського союзу в Україні проводить комунікаційну кампанію “Відкрий Європу”.

    0358_864.jpg (38.55 Kb)

    Так, декларація про намір працевлаштування іноземця оформляється для громадян лише кількох держав, включаючи Україну, і дає право працювати у Польщі не більше ніж шість місяців на рік. Цього достатньо для більшості з тих, хто шукає сезонну роботу в Польщі.

    Для того щоб громадянин України отримав “oświadczenie”, польський роботодавець повинен заповнити декларацію з його і своїми даними і зареєструвати цей документ в місцевому управлінні праці. Ця декларація зараз оформляється безкоштовно і може бути надана як на місці, коли працівник вже прибув у Польщу, так і до його виїзду з України.

    Таким чином, Варшава офіційно дозволила працевлаштування для тих українців, які подорожують або в рамках безвізового режиму, або з шенгенською візою, виданою не Польщею. Так, незважаючи на європейське правило про заборону влаштовуватися на роботу за безвізом, остаточне рішення залишається за урядом кожної з країн-членів Євросоюзу. Деякі держави роблять винятки для українців чи для всіх мандрівників. По суті, в Польщі діє саме таке виключення.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депозити в банках почали дешевшати

    Однак, “oświadczenie” на сезонну роботу не скасовує того, що за безвізовим режимом дозволяється знаходитися в ЄС не більше ніж 90 днів на кожний 180-денний період. Ця декларація оформляється на вдвічі більший термін, оскільки діє також для робочих віз, однак якщо порушити правило 90/180, при виїзді з Польщі чекає депортація і заборона на в’їзд на кілька років. Щоб цього уникнути, до закінчення 90-денного терміну потрібно подати заяву про легалізацію перебування в воєводський (тобто регіональний) відділ у справах іноземців.

    Більш того, усна заява про плани працювати за безвізом не гарантує того, що перетнути кордон буде можна. Остаточне рішення приймає прикордонник, а всі вимоги до мандрівників залишаються – потрібно бути готовим довести мету поїздки та обґрунтувати її тривалість.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми