Асоціація з ЄС, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

Україна за півмісяця вичерпала річні квоти на поставки продуктів в ЄС

 • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: ЄС, торгівля

  Київ - поки більшість українців проводили новорічні свята за столом, уряд не дрімало, а стахановськими продавало за кордон все, що тільки можна ще продати. Та так захопився, що за перші десять днів 2018 року вичерпало всі річні квоти на поставки до Європейського Союзу цілого ряду товарів. Наприклад, 80% добірного українського меду на внутрішній ринок не надходить, а продається за тверду валюту. Так само, як і яблучний і виноградний соки, які Україна також продає в Європу, тепер п'ють європейці, а простим українцям доводиться задовольнятися концентратом з пакетів.

  6893_864.jpg (38.55 Kb)


  80% виробленого меду Україна продає за кордон

  Станом на 11 січня 2018 року Україна на 100% вичерпала річні квоти на безмитну поставку в ЄС меду, виноградного і яблучного соку. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на своїй сторінці в Facebook. «На календарі - 11 січня, а 100% експортної квоти на поставки меду в ЄС вже обрані, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть за межами автономних преференцій). Але в той же час дата 11.01 і нульовий баланс свідчать про надвисокому потенціал цієї галузі», - заявив чиновник.

  Він також повідомив, що на Україні налічується близько 400 тисяч бджолярів, які сумарно виробляють в середньому 70 тисяч тонн меду в рік, що є найвищим показником в Європі. «Майже 57 тисяч тонн, або 80% всього українського меду експортується - в основному в Європейський Союз. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоносних рослин - до 140 тисяч тонн меду в рік, вдвічі більше поточних обсягів», - додав Мартинюк.

  На його думку, Україна має великий ринок збуту і потенціал виробництва, однак, каменем спотикання є відсутність обов'язкових вимог до якості меду. «Існуючий державний стандарт є добровільним. У той же час, в рамках Угоди про Асоціацію, Україна взяла на себе зобов'язання запровадити європейські вимоги до меду. Дедлайн - кінець наступного року», - додав Мартинюк. Він також зазначив, що за першу декаду січня 2018 року повністю використані квоти на експорт виноградного і яблучного соку (14 тисяч тонн) і істотний відсоток використання (до 25%) в категоріях продукції птахівництва.

  Що примітно, 2016 року встановлених квоти на поставки меду в ЄС в розмірі 5 тисяч тонн Україна вичерпала лише лютому, іншими совами - за місяць-півтора. У січні-березні 2017 року було експортовано країна експортувала 21,9 тисячі тонн меду 21,9 тисячі тонн меду на загальну суму 36,9 мільйона доларів, що тоді вже побило всі рекорди - з України було вивезено майже половина експорту за весь попередній рік.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс євро досяг історичного рекорду

  Також за інформацією прес-служби Міністерства аграрної політики України, одним з найбільших імпортерів українського меду є також і США. Експорт за океан приніс в український бюджет 12,6 мільйона доларів, що становить 34,03% від загального експорту солодкого продукту. Друге місце зайняла Німеччина, куди меду було продано на 8,5 мільйона доларів, а третє - Польща з показником в 3,7 мільйона доларів.

  З одного боку, високі показники продажів свідчать про не менш високій якості українського меду. З іншого боку - в західні країни явно вивозитися найкращий продукт, залишаючи українцям «крихти» сумнівної якості. А вже швидкість, з якою Україна продає продукти, говорить тільки про одне - країні гостро не вистачає валюти та за рахунок цих продажів уряду абияк латати бюджетні діри.

  «Житниця» Європи - Україна купує в Європі ... пшеницю!

  Втім, за словами заступника міністра, вичерпані квоти не говорять про те, що Україна перестане постачати продукцію в ЄС. Йшлося лише про обсяги, на які не поширювалися мита. А з огляду на їх (обсягів) незначності говорити про серйозний прорив на європейський ринок більш ніж передчасно. «Зрозуміло, що експорт на цьому не припиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть за рамками автономних преференцій)», - зазначив Мартинюк. Він також додав, що за першу декаду січня 2018 року було використано істотний відсоток квот (до 25%) і в категорії «птахівництво».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми