Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Товарообіг України та ЄС досяг рекордного рівня

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: торгівля, ЄС

  Експорт українських товарів до ЄС у 2017 році зріс на 29,9% та становив 17,5 млрд доларів, що становить 40,5% від усього обсягу продажів українських товарів за кордон.

  7237_864.jpg (38.55 Kb)


  Найбільшими темпами зросли обсяги українського експорту до Бельгії (на 81,4%), Нідерландів (на 68,5%) та Латвії (на 54,7%).

  Серед країн ЄС найбільший обсяг українських товарів експортується до Польщі – на суму 2,7 млрд доларів. Разом з тим, темпи зростання експорту до Польщі нижчі за середні – лише 23,8%.

  На 28% зріс український експорт до Італії (2,5 млрд доларів), на 23,2% – до Німеччини (1,7 млрд доларів) та на 26% – до Угорщини (1,3 млрд доларів).

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара у світі обвалився нижче "психологічної відмітки"

  Одночасно імпорт товарів із Європейського Союзу зріс на 21,3% – до 20,7 млрд доларів.

  Загалом український експорт у 2017 році зріс на 19%, досягнувши 43,2 млрд доларів.

  Імпорт натомість зріс на 26,4%, до 49,6 млрд.

  Найбільший обсяг українських товарів традиційно експортується до Росії – її складова у структурі українського експорту складає 9,1%. Туди продано товарів на суму 3,9 млрд доларів, зростання у 2017 році склало 9,6%.

  На другому місці – Польща, на третьому – Туреччина (2,5 млрд доларів, зростання – на 28%).

  Також у топ-10 ключових ринків збуту українських товарів входять Італія, Індія (2,2 млрд доларів), Китай (2 млрд доларів, 11,3%) та Єгипет (1,8 млрд доларів), Німеччина та Нідерланди (1,6 млрд доларів).

  Нагадаємо, 14 лютого було оголошено, що Кабінет міністр України планує збільшити експорт української продукції за кордон.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми