Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

ЄС може посилити Шенгенську зону

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: ЄС, шенгенська зона

  Європейська комісія (ЄК) запропонувала значно посилити механізми контролю та перевірки даних у рамках шенгенської візової системи (VIS).

  2356_864.jpg (38.55 Kb)


  Про це заявив у середу, 16 травня, в Брюсселі єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос, йдеться в прес-релізі ЄК.

  “Щорічно мільйони негромадян Європейського союзу в’їжджають в ЄС з візами на короткий або тривалий термін. Ми маємо намір модернізувати нашу візову інформаційну систему, усунути сліпі плями у наших базах даних і дати візовим органам і прикордонникам більше інформації, щоб вони могли виконувати свою роботу. Злочинці і потенційні терористи не повинні мати можливість приїжджати в Європу непоміченими. ЄС – не фортеця, але ми повинні знати, хто перетинає наші кордони”, – заявив єврокомісар.

  Інформаційна система VIS – це база даних ЄС, яка пов’язує прикордонників на зовнішніх кордонах ЄС з консульствами держав-членів по всьому світу. Вона надає органам з видачі віз ключову інформацію про заявників на короткострокові шенгенські візи, дозволяючи прикордонникам виявляти мандрівників, які можуть представляти загрозу безпеці. Для посилення шенгеской візової системи ЄК пропонує зробити чотири кроки.

  Перший – всі документи, подані на візу і які потрапили в базу даних VIS, будуть автоматично звірятися з базами даних кримінальної поліції, антитерористичними та міграційними службами. Ця система також повинна отримати можливість визначати використання подавачем заяви документів на різні імена. Як саме це буде робитися, ЄК не пояснила.

  Другий крок – в базу даних вперше включать інформацію про довгострокові візи і види на проживання неєвропейських громадян в країнах ЄС для контролю транскордонного переміщення цих осіб.

  Третій – дані всіх осіб, які бажають отримати шенгенську візу, відтепер зберігатимуться в єдиній базі даних, що допоможе прикордонникам ідентифікувати, наприклад, мігрантів без документів, якщо раніше вони вже подавали на візу.

  Четвертий – силові структури і прикордонні служби ЄС повинні отримати спрощений доступ до інформації з візової бази даних для потреб своїх розслідувань.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін ускладнив отримання субсидії для українців

  Для завершення реформування візової політики ЄС Єврокомісія закликає Європейський парламент і Європейську Раду якомога швидше завершити свої законодавчі процеси, щоб ліквідувати інформаційні прогалини і полегшити поїздку в ЄС для законних відвідувачів.

  Нагадаємо, в Грузії можуть розширити підстави для відмови у перетині кордону громадянам країни. Такі зміни передбачені в законопроекті “Про порядок виїзду з Грузії і в’їзду в Грузію громадян Грузії”.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми