Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Євросоюз реформує Шенгенську зону

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ЄС, шенген

  Шенгенську зону необхідно реформувати, враховуючи уроки пандемії коронавірусу та міграційної кризи на кордонах Євросоюзу.

  9966_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії (ЄК). Там зазначено, що мета реформ – посилення координації всередині спільноти, що дозволить країнам ефективніше протистояти викликам на зовнішніх кордонах зони при збереженні свободи переміщення в її межах.

  Наприклад, у разі повторення міграційної кризи ЄК пропонує скоротити число КПП, але посилити заходи з охорони зовнішнього кордону Євросоюзу і розглядати заявки біженців на надання притулку прямо в прикордонній зоні.

  Планується налагодити тіснішу взаємодію органів правопорядку європейських країн. Тоді порушників кордону можна буде швидко депортувати в країни, з яких вони прибули.

  Єврокомісія також має намір змінити процедуру контролю на внутрішніх кордонах ЄС. Зокрема, терміни, на які країни Шенгену можуть вводити перевірки на внутрішніх кордонах, збільшуються до 30 днів з можливістю продовження до трьох місяців через непередбачувані ситуації і до пів року з продовженням до двох років – для передбачуваних. Зараз правила дозволяють вживати таких заходів на 10 і 30 днів відповідно, з продовженням до двох місяців і півроку.

  Також у документі пропонується правова основа для обмежень на несуттєві поїздки до Євросоюзу в епідемічних ситуаціях.

  У ЄК пропонують застосовувати ці заходи спільним рішенням Ради Євросоюзу, коли мова йде про загальні загрози.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми