Асоціація з ЄС, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна та ЄС підпишуть "митний безвіз"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: торгівля

  Україна найближчим часом має намір приєднатися до європейської Конвенції щодо процедури спільного транзиту. Це так званий митний безвіз. Він дозволяє швидше та простіше перевозити товари між країнами. Це особливо важливо у ситуації, коли через блокування морських портів уся зовнішня торгівля України зосереджена на західному кордоні країни.

  2238_9425_75840.jpg (68.63 Kb)


  "Ми плануємо найближчим часом підписати митний безвіз. Тобто приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Цей документ – є основою для переміщення товарів між країнами-членами ЄС... Таке приєднання дозволить значно прискорити проходження митниці та збільшити потік товарів. Це краща якість митниці та нові можливості для українського бізнесу", – заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

  За його словами, технічно Україна вже готова приєднатися до конвенції, адже вже використовує комп'ютеризовану систему NCTS. Нагадаємо, її впровадження на національному рівні розпочалося з листопада 2020 року.

  Крім того, Україна планує підписати з ЄС угоду про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень. Шмигаль нагадав, що Європейська комісія вже рекомендувала країнам-членам лібералізувати такі перевезення з Україною.

  "Робота в цьому напрямку йде активними темпами. Адже за умови блокування наших портів нам потрібно максимально збільшувати можливості західного кордону", – пояснив Шмигаль.

  Він наголосив, що з тією ж метою Україна активізувала відкриття нових пунктів пропуску. Найближчим часом буде відкрито 2 такі пункти на західному кордоні. За словами Шмигаля, насамперед створюватимуть пункти пропуску там, де вже підведено автомобільні дороги або там, де їх можна оперативно підвести.

  Наразі до Конвенції про процедуру спільного транзиту входять 35 країн. Це країни ЄС, Великобританія, країни Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA) (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), Туреччина, Північна Македонія та Сербія.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми