Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Чи можуть українці повторно вернутися до Польщі з вичерпаним безвізом

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: безвіз

  Уже понад три місяці триває війна в Україні. Наші громадяни продовжують виїжджати в Європу, але водночас багато хто їде додому. При цьому в мережі шириться інформація з пропускних пунктів про те, що у повторному перетині українсько-польського кордону за біометричним паспортом відмовлять, якщо використані усі 90 днів перебування на території Польщі і загалом ЄС.

  0377_769.jpg (50.02 Kb)


  Про що йдеться? Правила Шенгену залишаються незмінними — незалежно від наявності посвідки на проживання в якійсь конкретній країні ЄС, українці можуть залишати цю країну і перебувати в інших державах Шенгенської зони до 90 днів на кожні 180 днів. Тобто від дня перетину кордону необхідно відрахувати 180 днів назад і подивитися, чи були ви у Європі понад 90 днів за цей період без посвідки на проживання в будь-якій європейській країні. Якщо цей термін перевищено, ви не маєте права перебувати в Шенгенській зоні без відповідного дозволу.
  Якщо ж ви маєте спеціальну посвідку на проживання, наприклад, в Польщі, то час перебування у цій країні за таких обставин до цих 90 днів не зараховується. Однак важливо пам’ятати, що обмеження продовжує діяти в усіх інших європейських державах.
  Яка ситуація з повторним перетином українсько-польського кордону нині
  В Україні війна триває уже 3 місяці. І ті українці, які з перших днів рятувалися від російського вторгнення за кордоном, відповідно, також перебувають за межами рідної країни, зокрема в Польщі, близько 90 днів. Багато хто вертається додому, однак побоюються, що виїхати знову до тієї ж сусідньої Польщі не буде можливості.

  Так, у мережі шириться інформація, що громадянам України відмовляють у повторному перетині українсько-польського кордону відповідно до правил Шенгену. Тобто ті, хто за останні 180 днів 90 з них перебували в Європі, не мають змоги у цей період потрапити до Шенгенської зони.
  Роз’яснення юриста щодо використаних 90 днів і повторного в’їзду до Польщі
  Як запевняє юрист Василь Ільницький у своїй Facebook-спільноті, де він розповідає усе про легалізацію в Польщі, повторний в’їзд в Польщу для українців цілком легальний, але лише з діючим закордонним біометричним паспортом. І вкрай бажано, якщо ви їдете з дітьми — у дітей вони теж повинні бути.

  Тож, за словами фахівця, осіб, в яких закордонний біометричний паспорт не протермінований, але разом з тим вичерпані усі 90 днів безвізу, — пропустять на кордоні. Це відповідно до устави art.11ust.1 Uprawnienie, o którym mowa w art.2.ust.1 jest niezależne od innych uprawnień do wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wynikających z przepisów prawa (Стаття 11 (1) Право, зазначене в статті 2 (1), не залежить від інших прав на в’їзд і перебування на території Республіки Польща, що випливають з положень закону).
  Важливо!Правила Шенгену продовжують діяти в решті країнах Європи. Тобто, якщо ви успішно перетнули кордон з Польщею з використаним безвізом, це не означає, що ваше перебування буде легальним в будь-якій іншій європейській державі.
  На який термін можна повертатися до України
  Українці, які через війну вирішили зупинитися в Польщі, повинні податися на отримання номера PESEL (на це є 90 днів з моменту перетину кордону). Громадянам України, що прибули до країни після 24 лютого, оформляють ідентифікаційний код PESEL зі статусом UKR. Ця позначка у документі надає право легально перебувати на території Польщі до 18 місяців.
  Власники PESEL UKR мають змогу повертатися додому, але не більше, як на 30 днів. Схеми можуть бути різними: хоч 30 днів в Україні і 1 день в Польщі — і так по колу.
  Але якщо раптом ви не дотримаєтеся цих термінів і пробудете вдома уже 31 день і більше, тоді усі соціальні пільги, на які можуть розраховувати власники статусу UKR, анульовуються. Ба більше, легально перебувати в Польщі за таких умов можна буде лише до 23 серпня 2022 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми