Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

ЄК рекомендує надати Україні статус кандидата в члени ЄС

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЄС

    Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також пропонується надати такий статус і Молдові.

    8586_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

    Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.
    «Україна має дуже енергійне та активне громадянське суспільство — це добре. Україна має виборчу систему, яка довела свою справедливість і свободу. Україна має систему освіти, яка добре розвинена. Ми знаємо і захоплюємося цифровими навичками цієї країни та цифровою інфраструктурою», — заявила вона.
    Глава ЄК заявила, що економіка України до війни показала здоровий рівень дефіциту всього 2%, у той час як державний борг нижче 50%.
    «Це добре для того, щоб стати повністю функціонуючої ринкової економіки це важливо, тому що, звичайно, Україна має бути здатна інтегруватися в єдиний ринок ЄС», — додала вона.
    Є умови
    Після надання Україні статусу кандидата в члени ЄС країна має провести низку антикорупційних реформ та змін у судовій та правоохоронних системах, а також погодити низку законів із європейськими аналогами, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
    Він перерахував умови, які, згідно з рекомендаціями Єврокомісії, потрібно виконати Україні після надання статусу кандидата в ЄС перед початком переговорів щодо вступу у Євросоюз:
    прийняття та впровадження законодавства про процедуру відбору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їхньої чесноти та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії;
    завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
    подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема, на високому рівні. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та керівника САП;
    забезпечення відповідності законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF);
    прийняття комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектора як частини безпекового середовища України;
    має запрацювати «антиолігархічний» закон;
    необхідно привести законодавство про ЗМІ у відповідність до європейського аудіовізуального законодавства;
    необхідно завершити реформу законодавчої бази з прав національних меншин, яка зараз готується згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії, та розробити механізми її впровадження.
    Реакція України
    Президент України Володимир Зеленський подякував Єврокомісії за рішення про надання статусу кандидата на вступ у Євросоюз.
    «Це перший крок до членства в ЄС, який, безумовно, наблизить нашу перемогу. Дякуємо президенту Урсулі фон дер Ляєн і кожному члену ЄК за історичне рішення. Розраховую на позитивні підсумки наступного тижня», — написав Зеленський у Twitter.
    Подяку висловив також прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
    «Статус кандидата значно прискорить процес входження України у внутрішній ринок ЄС, формування спільних енергетичних і цифрових ринків, подальшу лібералізацію торгівлі, зближення в митній та транспортній сферах. Як країна-кандидат і майбутній член Євросоюзу Україна готова робити істотний внесок у стратегічний розвиток і зміцнення ЄС шляхом взаємодії в рамках Європейського зеленого курсу, енергетичної безпеки, продовольчої стабільності і кращої сумісності», — написав він у Телеграм.
    Також Шмигаль додав, що статус кандидата і рух до членства в ЄС допоможе Україні в ефективному відновленні і відновленні країни відповідно до європейських практик і стандартів.
    Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що набуття Україною статусу кандидата стане доказом європейського лідерства і поштовхом для перетворень у самій Україні.
    «Європейська історія вершиться. Ми вітаємо позитивний висновок Європейської комісії про те, що Україна має отримати статус кандидата в члени ЄС на саміті ЄС наступного тижня. Це стане яскравим доказом європейського лідерства і величезним поштовхом для подальших перетворень України», — написав він у Twitter.
    Що далі
    Ці рекомендації ЄК будуть представлені лідерам Євросоюзу для ухвалення політичного рішення. Їх тепер мають затвердити лідери ЄС на саміті, що відбудеться 23-24 червня у Брюсселі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми