Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

ЄС переходить на е-шенген

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЄС, шенген

  Посли країн-членів ЄС погодили переговорний мандат Ради Євросоюзу щодо пропозиції про цифровізацію процедури отримання шенгенських віз. Пропозиція вводить можливість подання заяви на отримання візи онлайн і замінює поточну візову наклейку в паспорті на цифрову візу.

  0622_769.jpg (50.02 Kb)

  Як повідомляє прес-служба Ради Європейського Союзу, ідея спрямована на підвищення ефективності процедури подання заяви на отримання візи та підвищення безпеки в Шенгенській зоні.
  На основі переговорного мандата голова Євроради почне переговори з Європейським парламентом для узгодження остаточного формулювання.

  «Цифрова шенгенська віза спростить подачу заяви для законних мандрівників, і водночас допоможе зробити Шенгенську зону безпечнішою. Онлайн-заявки зменшать кількість поїздок до консульства для мандрівників та спростять процес для національних адміністрацій. Водночас, цифрова віза покладе край ризику фальсифікації та крадіжки візової наклейки», — заявила міністр міграції Швеції Марія Мальмер Стенергард.
  Як видаватимуться цифрові шенгенські візи
  У рамках нових правил планується створити єдиний веб-сайт, через який будуть подаватися всі заяви на отримання шенгенських віз. Платформа направлятиме подані заяви у відповідні національні візові системи.
  На цьому веб-сайті заявники на отримання візи зможуть ввести всі відповідні дані, завантажити електронні копії своїх проїзних і підтверджувальних документів та сплатити візові збори. Вони також будуть повідомлені про рішення щодо видачі візи або відмову в ній.

  При цьому, особиста присутність у консульстві буде необхідна тільки тим людям, хто подає документи вперше, або чиї біометричні дані застаріли, або особам із новим проїзним документом.
  Коли людина має намір відвідати кілька країн Шенгенської зони, платформа автоматично визначить, яка з них відповідає за розгляд заявки, виходячи з тривалості перебування. Однак заявник також зможе вказати, чи повинна заявка бути оброблена конкретною державою-членом відповідно до мети поїздки.
  Згідно з запропонованими новими правилами, візи видаватимуться в цифровому форматі у вигляді двовимірного штрих-коду з криптографічним підписом. Це зменшить ризики безпеки, пов’язані з підробленими та викраденими візовими наклейками.
  Шенгенські візи — що було раніше
  Нещодавні виклики в сфері міграції та безпеки істотно змінили контекст візової політики Євросоюзу, відзначили в прес-службі Ради ЄС. Крім того, пандемія COVID-19 значно сповільнила візові операції та створила потребу в додаткових цифрових процедурах.
  Водночас технологічні розробки надають нові функції безпеки та можливості зробити процедури більш плавними та ефективними як для заявників на візу, так і для національних органів влади.

  У цьому контексті 27 квітня 2022 року Єврокомісія представила законодавчу пропозицію, спрямовану на цифровізацію візової процедури.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми