Асоціація з ЄС, Фінанси. Гроші. Валюта, Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Які доходи від експорту агропродукції до ЄС отримала Україна

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: експорту сільськогосппродукції

  Портал «Слово і діло» розібрався, скільки коштів від експорту сільськогосподарської продукції до ЄС отримувала Україна до повномасштабної війни і після її початку, коли було запроваджено пільговий режим.

  5209_864.jpg (38.55 Kb)

  Європейський союз минулого року тимчасово зняв ввізні мита та квоти на українську сільськогосподарську продукцію. Захід був запроваджений, щоб підтримати економіку України на тлі повномасштабної війни та блокування морських портів росією. Термін дії спрощеного режиму спливає у червні, але очікується, що його буде продовжено ще на рік.

  Внаслідок спрощення умов Україна у 2022 році основну частину доходів від експорту агропродукції отримала саме завдяки збуту країнам ЄС. І обсяги експорту були рекордними.

  Водночас, через підтримку України страждають європейські фермери: надлишок української продукції призвів до обвалу цін на регіональних ринках.

  У 2016 році Україна продала країнам Євросоюзу аграрної продукції на 4 млрд доларів. Наступного року обсяг експорту зріс ще на 37,5% — до 5,5 млрд доларів.

  У 2018 році обсяг експорту збільшився на 7,3% — до 5,9 млрд доларів, у 2019 році зріс на 18,6% — до 7 млрд доларів.
  2020-й став єдиним періодом за останні роки, коли обсяг експорту агропродукції до Євросоюзу знизився — на 12,9%. Україна отримала від продажу 6,1 млрд доларів.

  В 2021-му Україна продала країнам ЄС аграрної продукції на 7,7 млрд доларів — зростання на 26,2%.

  Минулого року завдяки пільговому режиму Євросоюзу Україна збільшила обсяг експорту сільгосппродукції на 67,5% — до 12,9 млрд доларів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми