Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Українці отримають безкоштовний роумінг у ЄС

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: роумінг, ЄС

  Україна відкрила шлях для офіційного старту безкоштовного мобільного роумінгу з ЄС. Українське законодавство в цій сфері має бути погоджено з європейським до 24 квітня 2024 року.

  5209_864.jpg (38.55 Kb)

  По суті, тепер офіційно зафіксовано терміни та умови приєднання України до європейської зони роумінгу. Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  За його словами, в Україні було остаточно затверджено зміни до Додатку 17-3 Угоди про асоціацію. "Відкрили шлях для офіційного старту роумінгу... Працюємо далі спільно з українськими операторами та НКЕК", – зазначив Федоров.

  Раніше Федоров зазначав, що після завершення всіх процедур ціни на дзвінки до Європи для українців знизяться. Крім того, українські SIM-картки не потрібно буде змінювати під час поїздок до ЄС.

  Наразі для українців у ЄС діють тимчасові пільги. Після впровадження безкоштовного роумінгу на постійній основі Roam like at home дасть змогу користуватися мобільним телефоном у будь-якій із 27 країн ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії без додаткових платежів.

  У квітні 2023 року Рада ЄС схвалила пропозицію зробити Україну частиною роумінгової зони Європейського Союзу. Таку пропозицію офіційно подавала Єврокомісія ще в лютому.

  Роумінг дає змогу користуватися мобільним оператором у будь-якій точці світу без заміни SIM-картки, яка автоматично підключається до місцевої мережі. Якщо між країнами немає угод про безкоштовний роумінг, тарифи на таку послугу в рази вищі за звичайні ціни на зв'язок, часто оплачувати доводиться навіть вхідні дзвінки.

  У Європейському Союзі позбулися плати за роумінг у своїх межах з 2017 року. З того часу всі дзвінки на мобільні та стаціонарні телефони, SMS та доступ до мобільного інтернету на території ЄС оплачуються за тією самою ціною, що й у країні абонента.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми