Асоціація з ЄС Автор: RomanK Друкувати

Україна зможе продавати свої товари до ЄС без квот та мита

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ЄС, "економічний безвіз"

    Україна та Європейський Союз (ЄС) досягли домовленостей щодо продовження "економічного безвізу" ще на рік. Таким чином, український бізнес як мінімум до літа 2024-го зможе продавати свої товари до ЄС без будь-яких квот, мит чи тарифів.

    6741_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

    Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він також озвучив інші важливі пункти домовленостей між Україною та ЄС, зокрема:

    Відновлення доступу української аграрної продукції на європейський ринок
    "Спільно з Єврокомісією вдалося домовитися про припинення блокування транзиту понад 500 позицій українських аграрних товарів. Робота "Шляхів солідарності" продовжиться", – зазначив прем'єр.

    Зняття односторонніх заборон на імпорт української агропродукції, запроваджені сусідніми країнами
    "На рівні Єврокомісії збудовано компромісний механізм, який передбачає обмеження експорту чотирьох позицій української аграрної продукції до сусідніх країн. Але це виключно тимчасове обмеження, яке діє до 5 червня", – пояснив Шмигаль.

    Надання Україні боєприпасів на 2 млрд євро, виділення 1 млрд євро на подальші спільні закупівлі боєприпасів для України, а також ще 1 млрд євро на розвиток виробництва боєприпасів у ЄС.
    Раніше посли країн Європейського Союзу погодилися продовжити скасування торгових мит та квот для України ще на рік, до 5 червня 2024 року, повідомляв журналіст Рікард Йозвяк. Тепер відповідне рішення має ухвалити Європейський парламент.

    "Посли ЄС схвалили продовження вільної торгівлі з Україною ще на рік. Європарламент має проголосувати за це на пленарному засіданні у травні. Зрештою було досягнуто консенсусу з цього приводу", – зазначав Йозвяк.

    У стандартному режимі вільної торгівлі між Україною та ЄС, який діяв до червня 2022 року, безмитний експорт товарів був доступний лише за квотами. Тобто Україна могла "безкоштовно" постачати до Європи лише певний обсяг кожного товару.

    Все, що перевищувало квоти, потрібно було постачати вже зі сплатою мита, що підвищує кінцеві ціни на товари та скорочує прибуток експортера. Тому після початку повномасштабної війни ЄС вирішив підтримати українську економіку скасуванням квот.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми