Асоціація з ЄС, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Мінекономіки займається деталізацією програми Ukraine Facility

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Мінекономіки, "план України"

    Мінекономіки займається деталізацією чотирирічної програми Ukraine Facility, під яку Європейська комісія пообіцяла надати Україні у наступні чотири роки 50 мільярдів євро допомоги у вигляді грантів і кредитів.

    2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

    «Такі плани розробляють в Європі рік-півтора. У нас задача під час війни розробити його за три місяці. Це можливо єдино лише через співпрацю з усіма. Вже було проведень 23 засідання робочих груп із бізнесом — із понад 600 учасниками. 20 громадських організацій працюють і дають свої пропозиції. Аналітичні центри допомагають також», — заявив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

    Про це він заявив під час щорічного міжнародного форуму International Sustainability Forum 2023.

    «Зараз Мінекономіки скеровує багато міністерств, щоб розробити „план України“. Це базовий документ на наступні 4 роки, під який ЄС дасть 50 млрд євро. Що насправді невелика сума. 50 млрд на наступні 4 роки, а тільки наступного року дефіцит бюджету буде мільярдів 40. Тому з цих 50 млрд одразу 18−20 млрд має піти в наступний рік. І їх мають подвоїти інші партнери», — зазначив Олексій Соболев.

    Весь зелений перехід це велика можливість для України, впевнений чиновник.
    «Це одна з базових речей, яка зможе додати більш швидке відновлення української економіки, щоб за наступні 4 роки ми переросли свій ВВП до вторгнення. Один з прикладів це відновлювана енергетика, яку можна і експортувати, і використовувати в Україні», — сказав він.

    «У нас будуть трубопроводи, по яких не буде ходити російський газ. Ми маємо зробити водневу стратегію і по ній йти. За допомогою зеленої енергетики і наших потужних річок будемо виробляти водень, який по цих трубах експортувати і використовувати у нас», — спрогнозував чиновник.

    В Україні є і величезні запаси залізної руди. «Регуляції ЄС кажуть, що не може бути незеленої металургії з 2026 року. Нам потрібно до цього року побудувати і заводи, і інфраструктуру, і держава має забезпечити режим для того, щоб зелена сталь (для ЄС. — Ред.) вироблялася в Україні. Або цю руду будуть везти з Бразилії чи Австралії. Навряд чи. Тому якщо ми зробимо гарну роботу, то ці електричні металургійні заводи будуть виробляти зелену сталь в Україні, а не європейські заводи будуть виготовляти її з нашої руди», — впевнений Олексій Соболев.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми