Асоціація з ЄС, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Європарламент схвалив новий механізм допомоги Україні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: допомога від ЄС

  Європейський парламент схвалив новий механізм допомоги Україні на 2023 рік. Він припускає, що Україна отримуватиме від ЄС по 1,5 млрд євро щомісяця, а загалом за рік сума допомоги становитиме рекордні 18 млрд євро. Тепер рішення має ухвалити Рада ЄС.

  2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)


  Про це повідомила голова Європарламенту Роберта Метсола . "Після дев'яти місяців війни, яку веде Кремль, наша підтримка України лише міцнішає. Ми залишимося на своїх позиціях", – заявила Метсола.

  Наступним кроком має стати схвалення пакету макрофінансової допомоги одноголосним рішенням Ради ЄС, тобто урядами 27 країн-членів. Відповідне голосування вже стоїть на порядку денному Ради ЄС на 6 грудня.

  Новий план допомоги Україні

  Формат підтримки України, який передбачає виплату 18 млрд євро на рік, офіційно запропонувала Єврокомісія. Якщо проект пройде всі законодавчі процедури, допомога матиме форму довгострокових кредитів із високою знижкою . Термін повернення кредитів – до 35 років, починаючи з 2033 року. При цьому відсотки за ними замість України покриють країни ЄС.

  Умовою надання допомоги є реформи , необхідні для наближення до членства в ЄС. Кошти можна буде витрачати на такі потреби:

  невідкладні бюджетні витрати (невійськові), включаючи виплату пенсій;
  відновлення критично важливої ​​інфраструктури;
  Початкова підтримка післявоєнної реконструкції.
  Новий механізм покликаний зробити допомогу Євросоюзу Україні передбачуваною та гарантованою . Адже якщо схвалити весь пакет на рік одразу, не доведеться затверджувати кожен транш окремо.

  Саме через такі європейські процедури надання коштів Україні у 2022 році уповільнено. Щоб уникнути подальших затримок, Єврокомісія пропонує використати додаткову подушку у бюджеті ЄС як гарантію для залучення коштів.

  Враховуючи те, що дефіцит бюджету України в 2023 році прогнозується на рівні до 5 млрд євро на місяць, окрім допомоги ЄС, знадобиться фінансування і від інших партнерів.

  "Ця стабільна, регулярна та передбачувана фінансова допомога – в середньому 1,5 млрд євро на місяць – допоможе покрити значну частину короткострокових потреб України у фінансуванні на 2023 рік, які, за оцінками української влади та Міжнародного валютного фонду, становлять від 3 до 4 млрд євро на місяць. Підтримка, запропонована ЄС, має бути підкріплена аналогічними зусиллями інших великих донорів , щоб покрити всі потреби України у фінансуванні на 2023 рік", – пояснювали у Єврокомісії.

  Однак із остаточним затвердженням плану можуть виникнути проблеми. Щоб фінансування відбулося, рішення мають підтримати усі країни-члени ЄС. Водночас проти активно виступає Угорщина.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми