Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ підвищив облікову ставку

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ, облікова ставка

    Національний банк України (НБУ) підвищив облікову ставку з 13% до 13,5%, незважаючи на плани не змінювати її до літа-2025. Це перше підвищення "обліковки" з червня 2022 року. Причиною посилення монетарної політики НБУ стало зростання інфляції до двозначного рівня з перевищенням прогнозів – 11,2% у річному обчисленні станом на листопад при "плані" 9,7% на кінець 2024-го.

    6230_1461614318_nb.jpeg (96.74 Kb)

    Рішення про новий рівень облікової ставки набуде чинності з 13 грудня, повідомляє пресслужба НБУ. "В останні місяці інфляція зростала швидшими темпами, ніж передбачалося прогнозом НБУ. У листопаді – до 11,2% рік до року. Зростання цін значною мірою зумовлювалося наслідками найгірших урожаїв, що, однак, є тимчасовим фактором, вплив якого згодом вичерпається. Водночас, посилився і фундаментальний інфляційний тиск", – пояснили в регуляторі.

    У Нацбанку також зазначають, що і наступні місяці інфляція, ймовірно, зростатиме. Проте загалом у 2025 році очікується її уповільнення та подальший рух до цілі 5%.

    "Цьому, зокрема, сприятимуть заходи НБУ щодо монетарної політики та підтримки стійкості валютного ринку... Національний банк бачить необхідність посилення процентної політики для розвороту інфляційного тренду та приведення інфляції до цілі 5% на горизонті політики. Підвищення облікової ставки сприятиме збереженню контрольованості інфляційних очікувань та підтримає реальну прибутковість гривневих інструментів. Це підживить інтерес до термінових гривневих заощаджень (депозитів. – Ред.) та сприятиме зниженню тиску на курс та ціни", – упевнені в НБУ.

    До нинішнього підвищення НБУ 7 разів поспіль знижував "обліковку". Перший раз це сталося наприкінці липня-2024 (з 25 до 22%), після – у вересні (до 20%), наприкінці жовтня (до 16%), потім із 15 грудня-2023 (до 15%), у березні -2024 (до 14,5%), а після у квітні-2024 (до 13,5%) та в червні-2024 (до 13%).

    При цьому нинішнє підвищення облікової ставки може стати не останнім. Нацбанк не виключає, що "у разі збереження ознак стійкості інфляційного тиску та загрози розбалансування інфляційних очікувань" продовжить посилення відсоткової політики.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми