Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Банки та обмінники можуть не приймати деякі долари

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки, прийом валюти

    Українські банки та обмінники можуть не приймати деякі купюри іноземних валют – у т.ч., долари. Причому на "законних" підставах – адже чинні правила дозволяють відмовлятися від прийому зіпсованих банкнот.

    2947_5de058f-166465.jpg (74.3 Kb)

    Про це розповіли в НБУ. Там зазначили, що йдеться, зокрема, про купюри з:

    пошкодженими елементами дизайну та захисту;
    друкарськими недоліками.
    Крім того, у банках можуть не приймати долари, які мають зміни початкового кольору паперу чи зображення. А також:

    порвані/різані;
    обпалені/старі/гнилі.
    Відмовитися приймати можуть і банкноти, які мають загальні забруднення або такі, що займають половину банкноти. У тому числі видимі в ультрафіолетових променях.

    "У таких серйозних випадках банкноти можна здати на інкасо (за окрему плату. – Ред.). А всі решта, навіть зім’яті, трішки забруднені або потерті, повинні прийматися до обміну", – розповіли в регуляторі.

    Банкам та обмінникам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналів купюр

    Водночас, у НБУ наголосили: банкам та небанківським фінустановам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу дійсних та справжніх банкнот іноземної валюти. Це правило стосується й року випуску банкнот.

    Тобто старі, але в хорошому стані купюри в українців приймати зобов'язані. Відповідно, відмова деяких кас брати "старі" долари у хорошому стані є приводом для скарги на гарячу лінію НБУ.

    Які гривні можуть відмовитись приймати

    Крім доларів, банки, магазини та інші юридичні особи в Україні можуть не приймати деякі купюри гривні. Йдеться, за правилами, про купюри:

    пошкоджені вогнем, водою, різними рідинами чи хімікатами тощо;
    площа яких під час приймання та обробки може стати меншою за 55% початкової площі банкноти.
    Також можуть відмовити у прийомі грошей, якщо банкноти, забруднені хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, що впливають або за певних умов можуть негативно впливати на здоров'я людини. А крім того, якщо пошкодження двох або більшої кількості банкнот призвело до їх склеювання (спікання), то власнику банкнот не рекомендується самостійно порушувати цілісність групи склеєних банкнот.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми