Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яким був 2024-й для українського бізнесу: опитування

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бізнес, проблеми

    У ТОП-3 ключових викликів, з якими у 2024 році стикався український бізнес, лишаються зловживання представниками влади регуляторними нормами, проблеми з логістикою на кордоні, а також блокування податкових накладних. Останній пункт складає понад 60% від загальної кількості нарікань бізнесу.

    5998_blogery.jpg (47.3 Kb)

    Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

    Вона зазначила, що за даними опитування Офісу ефективного регулювання (BRDO), ключовими викликами для бізнесу у 2024 стали, зокрема, блокування податкових накладних, на яких припадає 64,9% від загальної кількості нарікань.

    На другому місці з показником у 31,4% - проблеми з логістикою на кордоні, наприклад, черги на митних пунктах тощо. На третьому місці — зловживання регуляторними нормами представниками влади. Про це повідомили 28,3% опитаних представників бізнес.

    «Ці дані свідчать, що навіть в умовах війни головними бар’єрами для бізнесу залишаються питання адміністрування з боку держави, корупційні ризики та бюрократичний тиск», — наголосила Шуляк.

    Вона повідомила, що під час публічних консультацій щодо доопрацювання законопроєкту «Про основні засади відновлення» підприємців запитали, за яким принципом має відбуватися відбудова. І відповідь, за її словами була однозначна — усунення забюрократизованості.

    «Бізнес просить — дайте нам працювати. Чим менше буде чиновників, втручання з боку держави, регуляторного середовища, тим простіше і ефективніше ми зможемо працювати, а відтак і сплачувати податки. Це не можна ігнорувати», — підкреслила Шуляк.

    Вона також додала, що серед змін, які бізнес очікує у наступному році, у ТОП-3 знаходяться:

    Підтримка українського виробника через локалізацію, нові державні програми;
    Податкова лібералізація для прифронтових територій. Зниження навантаження на бізнес у зонах, які найбільше постраждали від війни;
    Оновлення регіональних стратегій. У 2025 році кожен регіон надає можливість адаптувати свої економічні програми до реальних, створюючи умови для залучення інвестицій і розвитку.

    Ще одним надважливим пунктом державної підтримки для розвитку бізнесу у наступному році має стати напрямок ветеранського підприємництва. Так, після остаточного ухвалення парламентом законопроєкту про ветеранське підприємництво — № 10 258, кількість бізнесів на ринку соціального підприємництва може зрости щонайменше на третину. Цьому сприятимуть податкові стимули для ветеранів, які передбачені у законопроєкті, запровадження податкових канікулів, компенсація ставок за кредитами, резюмувала Олена Шуляк.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми