В Україні ухвалили зміни до законодавства про обов’язкове соціальне страхування, які спрощують доступ громадян до соціальних виплат і послуг. Нововведення забезпечать більше прав працівникам, зручність отримання страхових виплат і підвищення ефективності соціальної системи.
Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко ("Європейська солідарність"). 18 грудня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №10017. Закон отримав підтримку 264 народних депутатів.
Ключові зміни
звільнення релігійних організацій від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування;
Відтепер релігійні організації отримують звільнення від сплати зборів на обов’язкове пенсійне страхування. Ця норма покликана підтримати духовні спільноти та оптимізувати їх фінансові зобов’язання.
скасування особистого страхування для посадових осіб природно-заповідного фонду;
Замість особистого страхування впроваджується загальнообов’язкове соціальне страхування, яке стане універсальним для працівників цієї сфери.
розширення прав на допомогу з тимчасової непрацездатності та вагітності;
Відтепер працівники мають право отримувати ці види допомоги не лише за основним місцем роботи, але й за сумісництвом. Це нововведення дозволить більшій кількості працівників скористатися своїми соціальними гарантіями.
можливість отримання страхових виплат у паперовій чи електронній формі;
У періоди форс-мажору, таких як війна або надзвичайні обставини, громадяни зможуть обирати зручний формат для отримання виплат, що спрощує процес доступу до соціальних гарантій.
впровадження нових стандартів надання соціальних послуг.
Соціальні послуги тепер надаватимуться відповідно до оцінки потреб потерпілого. Це означає, що підхід стане більш індивідуалізованим і спрямованим на вирішення конкретних проблем людини.
Прийняття цього закону стало необхідним після рішення про ліквідацію Фонду соціального страхування України. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що нововведення дозволять уникнути дублювання функцій різних органів і підвищити ефективність системи.
Ця фінансова підтримка дозволить Україні забезпечити економічну стабільність і звільнити додатковий фіскальний простір для закупівлі військового обладнання. Урсула фон дер Ляєн наголосила, що стратегія Росії "загнати Київ у фінансову прірву" провалилася, і Україна впевнено рухається вперед.
Прийняття цього закону дозволить більшій кількості українців скористатися перевагами соціального страхування. Зокрема, можливість отримувати допомогу за сумісництвом і впровадження електронного формату страхових виплат спростить доступ до соціальних гарантій для мільйонів людей.