Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чому долар рванув вгору наприкінці року: пояснення НБУ

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: курс долара

    Надходження міжнародної допомоги дає змогу підтримувати золотовалютні резерви на достатньому рівні.

    6230_1461614318_nb.jpeg (96.74 Kb)

    В Україні зріс попит на валюту з боку населення, що стало головним чинником додаткового тиску на обмінний курс та призвело до подорожчання долара. Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність, опублікованому Нацбанком.

    Зазначається, що чистий попит на валюту зростає з огляду на відновлення економіки та пожвавлення імпорту. Досі пом’якшення частини обмежень на рух капіталу мало досить помірний вплив на ринок, адже понад третину виплат за кордон внаслідок лібералізації компанії здійснили, використовуючи власну валюту.

    "Водночас восени збільшився попит на готівкову валюту з боку населення. Зростання попиту є головним чинником додаткового тиску на обмінний курс. Однак Національний банк має можливість покривати дефіцит валюти та згладжувати надмірні курсові коливання", - пояснили в НБУ.

    Регулятор наголошує, що достатній запас міжнародних резервів збережеться, незважаючи на значні інтервенції.

    "Національний банк надалі залишається ключовим учасником валютного ринку, а його інтервенції – основним інструментом збалансування попиту й пропозиції на валюту", - йдеться у документі.

    За даними НБУ, надходження міжнародної допомоги дає змогу підтримувати міжнародні резерви на достатньому рівні, попри збільшення попиту на валюту. Так, з IV кварталу минулого року обсяг резервів перевищує 100% рівень адекватності за критерієм МВФ, а наприкінці 2024 року він очікується близьким до 120%. За прогнозом Національного банку, достатність резервів за цим критерієм поступово знижуватиметься, однак усе одно перевищуватиме 100% й упродовж 2025 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми