Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як виглядають "червоні прапорці" у депозитних договорах

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити

    Перед тим як відкрити депозит, уважно читайте умови договору. Деякі пропозиції можуть виглядати привабливо, але містять «червоні прапорці», які свідчать про потенційні ризики.

    95_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Фахівці «Фінкульту» розповіли, на що варто звертати увагу при відкритті депозиту.

    Як виглядають «червоні прапорці» у депозитних договорах

    Незрозумілі або надто складні формулювання у договорі. Якщо в договорі багато дрібного шрифту, складних формулювань чи не зазначена важлива інформація (наприклад, ставки, комісії, строки), це сигнал, що варто бути обережним.

    Обіцянка надмірно високих відсотків. Якщо ставка значно перевищує середньоринкову, це може бути ознакою фінансових проблем банку або шахрайства.

    Не ризикуйте грошима, якщо пропозиція виглядає «занадто гарною, щоб бути правдою».

    Невизначений статус договору. Чітко впевніться, що ваш договір — депозитний, а не, наприклад, договір на управління активами чи вклад у небанківську фінансову установу. Депозити в банках гарантуються Фондом, а інші — ні.

    Якщо вас змушують підписати договір «тут і зараз», не даючи часу ознайомитися з його умовами, це тривожний сигнал.

    Додаткові приховані платежі. Перевірте, чи немає у договорі комісій, про які не згадували під час консультації.

    Непередбачені витрати можуть зробити навіть вигідний депозит непривабливим.

    Відсутність інформації про гарантування вкладів. Якщо банк уникає розмови про захист ваших заощаджень у разі його неплатоспроможності, це серйозна причина замислитись.

    Впевніться, що вам пропонують до підписання договору з банком ознайомиться з інформацією про систему гарантування вкладів фізичних осіб, а саме з Довідкою про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

    Важливим документом для кожного вкладника є Довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб з обов’язковою інформацією для ознайомлення про граничний розмір відшкодування, строки початку виплат, обмеження гарантій.

    Якщо її немає — задумайтесь, чи надійний банк, з яким ви співпрацюєте.

    Як не втратити кошти

    Перш ніж підписати договір, перечитайте його уважно, поставе питання та не соромтеся консультуватися з юристами або фінансовими експертами.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми